Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Poznański i Kruk nie podołali Turkom

Plażowe ME U-18: Poznański i Kruk nie podołali Turkom

Młoda polska para Dominik Poznański i Miłosz Kruk nie awansowała do grona najlepszych szesnastu drużyn plażowych mistrzostw Europy do lat 18. W fazie play-off biało-czerwoni po zaciętym spotkaniu musieli uznać wyższość tureckiego duetu – Ozdemir/Cabeci. O wyniku spotkania musiał decydować tie-break, którego Polacy nie byli w stanie rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Pojedynek z turecką parą trwał prawie 50 minut, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Tylko pierwsza partia nie była zbyt zacięta. W niej o wiele lepiej poradziła sobie para Ozdemir/Cabeci, która pewnie pokonała polski duet 21:16. W drugim secie Polacy poderwali się do walki i po wyrównanym etapie gry mogli cieszyć się ze zwycięstwa, a co za tym idzie – remisu w całym starciu. Dominik Poznański oraz Miłosz Kruk długo liczyli się również w tie-breaku, jednak zacięta, decydująca partia padła ostatecznie łupem Turków, którzy dzięki wygranej z biało-czerwoną dwójką awansowali do kolejnej rundy zmagań i zakwalifikowali się do grona najlepszych szesnastu zespołów.

Ozdemir/Cebeci [TUR] – Poznański/Kruk [POL] 2:1
(21:16, 19:21, 15:13)