Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Polki odpadły w 1/8 finału

Plażowe ME U-18: Polki odpadły w 1/8 finału

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł po trzech wygranych w grupie w mistrzostwach Europy do lat 18 narobiły kibicom w Polsce apetytu. Niestety, mecz z Rosjankami w 1/8 finału Polkom ewidentnie nie wyszedł. Przegrały w dwóch szybkich setach i już pożegnały się z turniejem, kończąc go na miejscach 9-16.

Jedyna polska żeńska para na mistrzostwach Europy do lat 18 świetnie spisywała się w dwóch pierwszych dniach turnieju, podczas których wygrała wszystkie trzy mecze. Pierwsze miejsce w tabeli dało Patrycji Jundziłł i Julii Gierczyńskiej bezpośredni awans do 1/8 finału, w której przyszło im się zmierzyć z Anną Mowaczan i Olesią Andrejuk z Rosji. Rywalki wcześniej musiały jeszcze wygrać mecz barażowy.

Spotkanie, którego stawką był awans do ćwierćfinału, ewidentnie biało-czerwonym nie wyszło. Rosjanki od początku dominowały, szybko wypracowały sobie przewagę, która okazała się już nie do odrobienia. Podopieczne trenera Rafała Szternela przegrały wysoko do 12 i w kolejnej partii były już pod ścianą. Niestety, po przerwie nic się nie zmieniło w obrazie gry. Rywalki wykorzystywały bezlitośnie błędy Julii i Patrycji, a te nie były w stanie przełamać dominacji rówieśniczek z Rosji i znów wysoko przegrały do 12, żegnając się tym samym z turniejem.