Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Niepokonane Polki już w 1/8 finału

Plażowe ME U-18: Niepokonane Polki już w 1/8 finału

Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska, które reprezentują nasz kraj na mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej kobiet, wygrały po raz trzeci w grupie i awansowały z pierwszego miejsca do 1/8 finału. Polki na zakończenie rozgrywek grupowych pokonały w Kazaniu litewską parę Grudzinskaite/Kenstaviciute.

Po dwóch wygranych w czwartek Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska w trzecim meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 18 zmierzyły się z Rugile Grudzinskaite i Klaudija Kenstaviciute z Litwy. Biało-czerwone znów świetnie rozpoczęły spotkanie, szybko zdobywając bezpieczną przewagę. Polki nakręcały się z każdą kolejną akcją, a ich przewaga nad rywalkami rosła, czego wynikiem była wysoka wygrana 21:13 w pierwszym secie tego spotkania.

W drugiej partii podopieczne trenera Rafała Szternela zagrały jeszcze lepiej, bezlitośnie wykorzystując wszystkie słabe strony rywalek. Siatkarki z Litwy nie mogły się zupełnie odnaleźć na boisku przy dobrze grających Polkach i traciły punkty seriami. Jundziłł i Gierczyńska wygrały tego seta, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 7 punktów i całe spotkanie zakończyły wynikiem 2:0.

Trzy wygrane w grupie H dały naszym reprezentantkom pierwsze miejsce w tabeli i bezpośredni awans do 1/8 finału rozgrywanych w Kazaniu mistrzostw Europy do lat siatkarek. Kolejne mecze przed nimi w sobotę.