Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Polki awansowały do 1/8 finału

Plażowe ME: Polki awansowały do 1/8 finału

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska, które reprezentują nasz kraj w turnieju finałowym mistrzostw Europy w łotewskiej Jurmali, awansowały do 1/8 finału. Polki w dobrym stylu pokonały holenderską parę Driessen/Meertens i o ćwierćfinał jeszcze dziś powalczą z Rosjankami.

W łotewskiej Jurmali w I rundzie fazy pucharowej o awans do 1/8 finału Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska zmierzyły się z holenderską parą Annemieke Driessen/Ilke Meertens. W pierwszym secie nieliczni kibice na boisku nr 4 mogli oglądać popisową grę biało-czerwonych. Polkom wychodziło niemal wszystko i gdyby nie kilka błędów własnych, set ten można by zaliczyć do idealnych. Kinga i Jagoda rozgromiły rywalki 21:6 i pełne optymizmu przystąpiły do drugiej partii spotkania.

W niej jednak na początku przewagę osiągnęły Pomarańczowe, które wyszły na prowadzenie 5:3, szybko jednak Polki odrobiły straty i prowadziły już 7:6. Holenderki nie rezygnowały z walki, znów zdobyły kilka punktów z rzędu i na przerwie technicznej to one prowadziły jednym punktem. Gra się wyrównała, biało-czerwone szybko doprowadziły do remisu 14:14, a potem udowodniły swoją wyższość rywalkom, wychodząc na prowadzenie 18:16. W końcówce Kołosińska i Gruszczyńska nie dały już sobie odebrać zwycięstwa. Wygrały 21:17, całe spotkanie 2:0 i pewnie awansowały do czołowej szesnastki turnieju finałowego mistrzostw Europy. W walce o ćwierćfinał zmierzą się z rosyjską parą Moisiejewa/Syrcewa.