Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Szczęśliwa runda „lucky loser”, Prudel/Kujawiak nadal w grze

Plażowe MŚ: Szczęśliwa runda „lucky loser”, Prudel/Kujawiak nadal w grze

Po tym, jak Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak w mistrzostwach świata trafili do rundy „lucky loser”, musieli w środę zagrać drugi mecz. Zmierzyli się w nim z Argentyńczykami Capogrosso/Azaad i jak się okazało, awansowali do grona 32 drużyn w kolejnym etapie. Biało-czerwona dwójka wygrała to starcie w dwóch setach i tym samym Polska ma nadal trzy swoje teamy w plażowym mundialu rozgrywanym w Wiedniu.

Po początkowej wymianie ataków i delikatnej przewadze Argentyńczyków uderzenie Kujawiaka i blok Mariusza Prudla dały polskiej dwójce prowadzenie 5:4, ale rozpoczęły też serię punktów, która powędrowała na jej konto. Bowiem następnie pomylił się Capogrosso, a Kujawiak po raz kolejny skutecznie atakował (7:4). Przy takiej nadwyżce reprezentantów Polski toczyły się kolejne minuty meczu. Co prawda blok Capogrosso zbliżył rywali na 9:10, ale w kolejnych akcjach Prudel odpowiedział tym samym elementem, ale trzykrotnie (16:12). Argentyńska dwójka i tę przewagę zaczęła odrabiać, skutecznymi atakami, a Polacy po raz kolejny uciekli z wynikiem i po kontrze Prudla było 19:15. W ostatnich akcjach zrobiło się niebezpiecznie. Biało-czerwoni nie wykorzystali czterech piłek setowych, gdyż pomylił się Kacper Kujawiak, a Azaad skończył dwie piłki. Rywale ponownie byli blisko (19:20). Polska dwójka poprosiła o czas, a od razu po nim Kujawiak zamknął tę partię.

Obie pary starały się unikać błędów, co było widoczne w grze atak za atak, punkt za punkt na początku seta drugiego. Przerwało to dopiero dotknięcie siatki Mariusza Prudla, które dało dwójce z Argentyny prowadzenie 5:4. Wystarczyła jednak tylko chwila, a Kujawiak uderzył w kontrze, Prudel punktował blokiem, a Azaad podarował Polakom oczko popsutym atakiem. Biało-czerwoni prowadzili wtedy 8:5, zwiększając przewagę po udanym zagraniu Prudla (10:6). Argentyńczycy, podobnie jak miało to miejsce w partii premierowej, skutecznie gonili wynik i po serii punktów zminimalizowali straty (9:10). Gra się wyrównała, ale tylko na chwilę dobry okres gry zaliczył Kujawiak, punktujący nie tylko atakiem, ale i zagrywką. Do tego Prudel dołożył blok, dając polskiej parze pierwszą okazję na zakończenie meczu wygraną (20:16). Co prawda Azaad obronił pierwszego meczbola, ale Kujawiak nie pozwolił im już doprowadzić do nerwowej końcówki, jak w secie pierwszym. W kolejnej akcji młodszy z Polaków zamknął rywalizację w meczu.

Capogrosso/Azaad (ARG) – Prudel/Kujawiak 0:2
(19:21, 17:21)