Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Prudel i Kujawiak odpadli po walce z turnieju

Plażowe MŚ: Prudel i Kujawiak odpadli po walce z turnieju

Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak odpadli z turnieju plażowych mistrzostw świata na etapie 1/16 finału. Polacy przegrali po dwóch niezwykle wyrównanych i zaciętych setach z reprezentantami Kataru, Santosem Pereirą Jeffersonem i Younousse Cherifem. Ostatecznie biało-czerwoni zostaną sklasyfikowani na miejscach 17-32 na świecie.

W 1/16 finału plażowych mistrzostw świata Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak trafili na Santosa Pereirę Jeffersona i Younousse Cherifa, reprezentujących Katar. Początek spotkania był niezwykle wyrównany, trwała walka punkt za punkt, na atak odpowiadano atakiem. Na przerwę techniczną biało-czerwoni schodzili z prowadzeniem 11:10, po niej obraz gry nie uległ zmianie. Zacięta, wyrównana walka o każdą piłkę, cios za cios świadczyło to wszystko o tym, jak wyrównane zespoły na siebie trafiły. Przy stanie 19:18 coś jednak zacięło się w naszym zespole i od tego momentu Mariusz i Kacper nie zdobyli już punktu. Trzy kolejne wymiany padły łupem Katarczyków i to oni wygrali pierwszego seta 21:19.

W drugim secie biało-czerwoni po wyrównanym początku odskoczyli rywalom na trzy punkty, przejmując inicjatywę (9:6). Szybko ją jednak stracili, przegrywając trzy kolejne wymiany z rzędu, jednak na przerwę techniczną zeszli podobnie jak w pierwszej partii z jednopunktowym prowadzeniem. Po niej znów oba zespoły walczyły punkt za punkt, nie mogąc zdobyć większej przewagi. Od stanu 17:17 to rywale odskoczyli na dwa punkty i sytuacja nie wyglądała dobrze. Pierwszą piłkę meczową Katarczycy mieli przy stanie 20:18, ale nasi siatkarze obronili tę i kolejną, doprowadzając do remisu 20:20, a po chwili wyszli na prowadzenie. Nie wykorzystali jednak dwóch szans na doprowadzenie do tie-breaka. Rywale wygrali 25:23 i wyeliminowali Prudla oraz Kujawiaka z turnieju.