Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

Plażowe MŚ: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

Polski duet Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozegrał kolejnego w krótkim czasie tie-breaka, w którym schodził z boiska w wyśmienitych nastrojach. W ostatnim – piątkowym Polacy pokonali, po blisko godzinnej walce, reprezentantów Belgii i awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw świata, które rozgrywane są w Wiedniu.

Obie pary od początku postawiły na mocną zagrywkę, ale to dwójka z Belgii po ataku z drugiej piłki i asie serwisowym Toma van Walle prowadziła 6:4. Ta przewaga utrzymywała się przez kolejne akcje, ale miało to miejsce głównie za sprawą błędów reprezentantów Polski. Gdy pomylił się też Dries Koekelkoren, wynik był remisowy (9:9). Belg w kolejnych uderzeniach był już bardzo skuteczny, ponownie dając rywalom przewagę. W połowie seta Piotr Kantor uruchomił blok, a Bartosz Łosiak popisał się asem serwisowym, co dało biało-czerwonym minimalne prowadzenie 15:14. Co prawda kontra rywali przywróciła je na chwilę na stronę belgijską, ale samą końcówkę świetnie zagrał Łosiak, po którego skutecznej akcji zakończyła się cała odsłona.

Belgowie już od pierwszych akcji w secie drugim pokazywali, że przegrany set wcale ich nie podłamał i za wszelką cenę będą dążyć do tie-breaka. Zwłaszcza van Walle w polu serwisowym starał się ciągnąć grę rywali (8:5). Ci wywierali coraz większą presję na reprezentantach Polski, co przynosiło wymierny skutek. Kantorowi i Łosiakowi coraz trudniej było skończyć akcje (7:11). Wystarczyła jednak chwila i Łosiak na zagrywce, by wszystko się unormowało (12:12). W kolejnych akcjach obie pary nie ustrzegły się błędów, co obniżało poziom widowiska, ale to pomyłka w ataku Łosiaka dała w ważnym momencie Belgom prowadzenie 18:16. Choć Kantor doprowadził jeszcze blokiem do remisu, to jednak przeciwnicy byli na fali i także tym elementem całą partię zamknął van Walle.

Przegrany set podrażnił biało-czerwonych, a najbardziej rywale odczuli to po zagraniach Kantora. Jego dwa bloki oraz punktująca zagrywka dały polskiej dwójce prowadzenie 5:1. Belgowie poprosili wtedy o czas. Po nim, na kilka chwil, gra się wyrównała, choć wynik cały czas był dużo bardziej korzystny dla Polaków. Tym razem to biało-czerwoni wywierali skutecznie presję na przeciwnikach, co można było zauważyć po wyniku (9:3). W tym momencie rywale poprosili o przerwę medyczną. Po niej nic się nie zmieniło, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie wkroczyli do ćwierćfinału.