Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Fijałek i Bryl pożegnali się z mundialem

Plażowe MŚ: Fijałek i Bryl pożegnali się z mundialem

Po duecie Prudel/Kujawiak także Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zakończyli swój udział w mistrzostwach świata na 1/16 finału. Polski duet po dobrym i ciekawym meczu musiał uznać wyższość hiszpańskiej dwójki Herrera/Gavira, choć niewiele brakło, by wynik był zgoła inny.

Po zakończeniu zmagań grupowych drużyny walczą w mistrzostwach w fazie pojedynczej eliminacji. Oznacza to, że każda porażka wyklucza parę z turnieju. Po tym jak z turniejem pożegnali się Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak, mimo dobrej postawy w spotkaniu, podobnie stało się w przypadku duetu Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Polacy stoczyli zacięte starcie z Hiszpanami Herrera/Gavira, ale w decydujących momentach więcej szczęścia mieli przeciwnicy.

Całe starcie dwoma skutecznymi atakami otworzył Adrian Gavira, ale chwilę później as serwisowy Grzegorza Fijałka wyrównał stan seta na po 3. W kolejnych akcjach trwała zacięta wymiana punkt za punkt przeplatana błędami na zagrywce. Gdy jednak w ataku pomylił się Michał Bryl, zrobiło się 11:8 dla przeciwników. Pomyłek nie ustrzegli się także Hiszpanie, a wynik cały czas był w miarę wyrównany (13:12). Następnie Herrera skończył dwie ważne piłki, a rywale odskoczyli na trzy punkty. Wystarczyła jednak chwila, a Gavira podarował biało-czerwonym punkt autowym atakiem, a Bryl dopisał oczko blokiem. Walka rozpoczęła się więc od nowa (17:17). W decydującym momencie pierwszej partii Gavira punktował jednak zagrywką, co dało hiszpańskiej parze piłkę setową. Przeciwnicy nie wypuścili już tej szansy z rąk i zapisali seta na swoim koncie.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt, a blok Gaviry dał Hiszpanom minimalną nadwyżkę. Z czasem biało-czerwoni zaczęli coraz bardziej oddawać pole przeciwnikom. Herrera udanie atakował, a Gavira znowu wykorzystał swoją zagrywkę (11:8). Polacy starali się odrobić starty, ale różnica na poziomie trzech punktów utrzymywała się przez dłuższy czas. W tej fazie seta ciężar gry w ataku leżał na barkach Bryla, który kończył piłkę za piłką. Szczęście na chwilę uśmiechnęło się do Polaków, gdy trzy błędy z rzędu popełnili przeciwnicy, wyrównując stan seta na 16:16. Gra znowu toczyła się na styku. W ważnym momencie jednak Bryl uderzył w aut, dając piłkę meczową Hiszpanom. Ci niedługo później zakończyli spotkanie.

Herrera/Gavira (ESP) – Fijałek/Bryl 2:0
(21:19, 21:19)