Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Brazylijki z brązem, złoto dla Ludwig/Walkenhorst

Plażowe MŚ: Brazylijki z brązem, złoto dla Ludwig/Walkenhorst

W Wiedniu dobiegają końca plażowe mistrzostwa świata. W turnieju żeńskim brązowy medal wywalczyła brazylijska para Larissa/Talita, która w tie-breaku okazała się lepsza od Kanadyjek – Pavan/Humana-Paredes. Walka o złoty medal również rozstrzygnęła się w trzech setach, a w decydującym lepsze od amerykańskiej pary Ross/Fendrick okazały się Niemki Ludwig/Walkenhorst.

Pojedynek o brązowy medal lepiej zaczęła brazylijska para Larissa/Talita, która miała o wiele więcej okazji do skutecznych ataków. Z ofensywą zwłaszcza Larissy nie mogły poradzić sobie Kanadyjki (6:10). W pewnym momencie udało im się zmniejszyć straty do dwóch oczek (9:11), jednak szybko kolejne akcje ponownie padły łupem ekipy z Ameryki Południowej (14:9). Brazylijki do swojego repertuaru dołożyły również zagrywki Tality i to właśnie one zakończyły premierową odsłonę pojedynku o brąz (21:12).

Po wyrównanym początku drugiej partii przewagę wypracował sobie kanadyjski duet (7:4), jednak już w połowie seta Larissa/Talita nawiązały kontakt punktowy, ponownie dzięki dobremu serwisowi Tality (10:11). Kanadyjki szybko ponownie odskoczyły na trzy punkty (16:13), a ich dobra postawa w bloku pozwoliła na powiększenie prowadzenia. Swoich strat nie były w stanie odrobić siatkarki z Brazylii, ulegając rywalkom w tym secie 16:21.

Od mocnego uderzenia decydującą partię rozpoczęła para Pavan/Humana-Paredes (4:0), ale zawodniczki po drugiej stronie siatki błyskawicznie odrobiły większość strat (5:6) i po chwili to one były na minimalnym prowadzeniu (10:9). Przewaga była raz po jednej, raz po drugiej stronie, ale w końcówce presję wytrzymały Larissa/Talita i przy stanie 14:12 miały piłki meczowe. Kanadyjki broniły się zaciekle (14:14), jednak wyrównana i pełna emocji końcówka padła ostatecznie łupem Brazylijek 18:16.

mecz o 3. miejsce:
Larissa/Talita [BRA] – Pavan/Humana-Paredes [CAN] 2:1

(21:12, 16:21, 18:16)

W wyrównanym początku większość punktów zdobywały Niemki, które jednak oddawały je także rywalkom ze Stanów Zjednoczonych (4:3). Kiedy tylko Ross i Fendrick włączyły swoją ofensywę, wypracowały sobie trzypunktową zaliczkę (8:5) i chociaż Niemki starały się odrobić straty, to nieprzerwanie na prowadzeniu utrzymywały się zawodniczki z USA (11:8). Duet Ludwig/Walkenhorst w końcu jednak wyrównał stan rywalizacji, a następnie wyszedł na minimalne prowadzenie (15:14). Walka w premierowej odsłonie była zacięta (19:19), a końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść Amerykanki (21:19).

Początek kolejnej partii również był wyrównany (3:3), jednak potem błyskawicznie do głosu doszły Niemki, które ponownie lepiej radziły sobie w ataku (10:4) i nie zamierzały wcale zwalniać tempa (14:7). Ross/Fendrick nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki (11:19), a europejski duet pewnie wygrał tę odsłonę 21:13, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Początek decydującego seta znów stał pod znakiem wyrównanej walki (3:3), której żadna z dwójek nie była w stanie przechylić na swoją korzyść. Dopiero w połowie tie-breaka Niemki mogły cieszyć się z dwupunktowego prowadzenia (7:5), a następnie szybko to one zaczęły narzucać rywalkom swoje warunki gry (12:8). Niemiecka para nie oddała już swojej inicjatywy i pewnie rozstrzygnęła na swoją korzyść decydującą partię 15:9.