Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Brązowy medal dla Rosjan, złoci Brazylijczycy

Plażowe MŚ: Brązowy medal dla Rosjan, złoci Brazylijczycy

W ostatnim dniu plażowych mistrzostw świata o medal walczyły męskie pary. Do finału awansowały pary z Brazylii – Evandro/Andre oraz Austrii – Doppler/Horst. W zaciętym pojedynku lepsi okazali się gracze z Ameryki Południowej, natomiast w starciu o brąz mierzyli się ze sobą Varenhorst/Van Garderen i Krasilnikow/Liamin, w nim lepsi okazali się reprezentanci Rosji.

Półfinały:

W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą pary z Holandii i Brazylii. Duetem zdecydowanie lepszym okazali się Evandro/Andre, którzy w dwóch dość szybkich setach pokonali Varenhorsta i Van Garderena. W pierwszej partii Holendrom udało się zdobyć 15 punktów, natomiast w drugiej praktycznie od początku do końca dominowali gracze z Ameryki Południowej, pewnie pokonując rywali 21:13.

Varenhorst/Van Garderen [NED] – Evandro/Andre [BRA] 0:2
(15:21, 13:21)

Również drugie półfinałowe starcie zakończyło się w dwóch odsłonach, jednak były one o wiele bardziej zacięte niż wcześniejsza walka o udział w finale. Po dwóch stronach siatki stanęli Rosjanie – Krasilnikow/Liamin oraz Austriacy – Doppler/Horst. Zwycięsko z tego spotkania wyszli gracze z Austrii, którzy w pierwszym secie pokonali rywali 22:20, a i w drugim walka trwała do samego końca. Ostatecznie i tutaj lepsi okazali się Doppler/Horst (21:19).

Krasilnikow/Liamin [RUS] – Doppler/Horst [AUT] 0:2
(20:22, 19:21)

Mecz o 3. miejsce

Starcie o brązowy medal rozpoczęło się od wyrównanej gry zarówno Holendrów, jak i Rosjan (2:2) i choć prowadzenie było raz po jednej, raz po drugiej stronie, to żadna ze stron nie była w stanie przejąć inicjatywy na piasku. W końcu do jednak Krasilnikow i Liamin wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie (7:5), które chwilę potem zaczęli sukcesywnie powiększać (15:10). Rosyjska dwójka swoją lepszą dyspozycję utrzymywała już do końca premierowej odsłony (21:17).

Pierwsze momenty drugiego seta także stały po znakiem wyrównanej walki, jednak ponownie dość szybko warunki gry zaczęli dyktować rosyjscy siatkarze (7:4). Recepty na ich dobrą grę nie mogli znaleźć Varenhorst/Van Garderen (6:10), którzy również w drugiej części tej odsłony tracili do rywali pięć oczek (9:14). Tuż przed kluczowym momentem seta Holendrom udało się zmniejszyć straty do zaledwie dwóch punktów (15:17), ale już dwie kolejne akcje wygrali Rosjanie, odzyskując tym samym wyraźną przewagę (19:15). Tego prowadzenia Krasilnikow/Liamin już nie oddali i zakończyli walkę o brązowy medal w dwóch setach.

Varenhorst/Van Garderen [NED] – Krasilnikow/Liamin [RUS] 0:2
(17:21, 17:21)

Finał:

Wielki finał plażowych mistrzostw świata rozpoczął się od równej gry, ale po tym szybko trzypunktowe prowadzenie zbudowali siatkarze z Austrii (7:4). Brazylijczycy szybko jednak nawiązali kontakt punktowy (7:8) i chwilę potem to oni dyktowali warunki gry. Przewaga pary Evandro/Andre wynosiła już trzy oczka (13:10), ale ulubieńcy gospodarzy wcale nie zamierzali się poddawać i najpierw doprowadzili do remisu, a następnie sami wyszli na minimalne prowadzenie (17:16). To oni mieli kilka piłek setowych, jednak w końcówce przebudzili się Brazylijczycy (20:20) i rozstrzygnęli na swoją korzyść zaciętą partię (23:21).

Pierwsza część drugiej odsłony również należała do brazylijskiego duetu (7:5), który utrzymywał dwupunktowy dystans nad parą z Austrii (10:8). Chociaż gospodarzom udawało się utrzymywać kontakt, to nie byli oni w stanie dogonić przeciwników (14:15). Gra punkt za punkt nie była na rękę parze Doppler/Horst (17:19) i chociaż w końcówce udało im się doprowadzić do remisu, to więcej zimnej krwi zachowali Brazylijczycy, którzy ponownie triumfowali w grze na przewagi, sięgając tym samym po złoty medal.

Evandro/Andre [BRA] – Doppler/Horst [AUT] 2:0
(23:21, 22:20)