Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Polki zainaugurowały turniej wygranymi

Plażowe ME U-18: Polki zainaugurowały turniej wygranymi

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł rozpoczęły rywalizację w plażowych mistrzostwach Europy do lat 18. Polska dwójka w swoim pierwszym meczu pokonała w dwóch setach duet ze Słowacji. W drugim meczu młode reprezentantki Polski wygrały z fińską parą i z dwoma wygranymi znajdują się na czele grupy H.

Polki w pierwszym starciu były faworytkami i ze swojej roli wywiązały się w stu procentach. W każdym z dwóch setów Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł kontrolowały przebieg gry, były wyraźnie lepsze od rywalek i ani przez moment nie pozwoliły im na wyrównaną walkę. Każdy element w wykonaniu biało-czerwonych funkcjonował lepiej i Słowaczki nie miały żadnego punktu zaczepienia. Dla biało-czerwonych było to dobre przetarcie przed kolejnymi starciami w mistrzostwach Europy.

W drugim czwartkowym spotkaniu reprezentantki Polski zmierzyły się z fińskim duetem Vuorinen/Prihti. Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł podobnie jak w pierwszym meczu szybko narzuciły rywalkom swój styl gry i wypracowały sobie sporą przewagę, którą spokojnie dociągnęły do końca seta wygranego 21:10. W drugiej partii przewaga biało-czerwonych była równie duża. Młode reprezentantki Polski wygrały do 14 i mając na koncie dwie wygrane, prowadzą w tabeli grupy C. Piątkowe spotkanie z parą litewską zadecyduje, czy Jundziłł i Gierczyńska znajdą się od razu w 1/8 finału.

Gierczyńska/Jundziłł POL [8] – Erteltova/Martakova SVK [25] 2:0
(21:12, 21:13)
Gierczynska/Jundziłł POL [8] – Vuorinen/Prihti FIN [24] 2:0
(21:10, 21:14)