Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Finał nie dla Polek

Plażowe ME: Finał nie dla Polek

Polsko-niemiecki półfinał mistrzostw Europy nie przyniósł Kindze Kołosińskiej i Jagodzie Gruszczyńskiej oczekiwanego rezultatu. W starciu z duetem Glenzke/Großner Polki wykazały się niemałą wolą walki. Finalnie jednak więcej zimnej krwi zachowały Niemki i to one powalczą w wielkim finale. Biało-czerwonym zostanie gra o brąz z innym niemieckim duetem – Laboureur/Sude.

Początki drugiego półfinału to gra punkt za punkt. W pierwszych fragmentach spotkania częściej myliły się Niemki. Biało-czerwone również nie były bezbłędne (plas w aut Gruszczyńskiej), jednak to Polki szybciej przystąpiły do ataku (6:6). Przy grze na styku o krok dalej były biało-czerwone, jednak taki stan nie utrzymał się zbyt długo. Momentem przełomowym była akcja ze szczęśliwą obroną Niemek (6:7). Zapędy rywalek dobrze ustawionym blokiem tłumiła jeszcze Kołosińska, jednak sposób na blok Polki znalazła Glenzke. Do celnych zagrań w ataku duet Glenzke/Großner dodał celne zagrywki, zmuszając nasze reprezentantki do błędów. I tak przy stanie 7:11 polski duet zdecydował się przerwać grę. Polki kilka akcji później ponownie musiały przerwać grę, bowiem na tablicy wyników było już 8:13. Zrywy Polek, takie jak as serwisowy Jagody Gruszczyńskiej, wystarczyły tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki (11:16). Ambitnie walczące Kołosińska i Gruszczyńska zdołały obronić pierwszą piłkę setową, kluczowy punkt Niemki zawdzięczały jednak autowemu zagraniu Kingi Kołosińskiej (13:21).

Porażka nie zniechęciła biało-czerwonych. Polki kolejny fragment meczu rozpoczęły mocnym akcentem, obok celnych ataków ważne punkty przynosił blok Kingi Kołosińskiej. I tak identycznie jak w partii premierowej o krok dalej były biało-czerwone (4:3). Na odpowiedź rywalek nie trzeba było długo czekać, w kontrataku uaktywniła się Großner, odbierając Polkom prowadzenie. Idąc za ciosem, Niemki, podobnie jak w partii premierowej, zanotowały kolejną serię punktową. Tym razem to duet Glenzke/Großner lepiej prezentował się w kontratakach. I tak w ekspresowym tempie Niemki wypracowały czteropunktową zaliczkę – 11:7. Serię rywalek przerwała Jagoda Gruszczyńska, Niemki nie były też bezbłędne i dotknięcie siatki naszych rywalek przy próbie bloku przywróciło nadzieję naszej drużynie (10:13). To była dopiero próbka możliwości biało-czerwonych. Sprytem i czujnością w obronie wykazywała się Gruszczyńska i tak w końcówce seta obie ekipy dzielił tylko jeden punkt (16:17). Decydująca faza seta to popis gry w ataku Glenzke, tej przewagi Niemki nie wypuściły z rąk, triumfując 21:19.

Kołosińska/Gruszczyńska POL [24] – Glenzke/Großner GER [9] 0:2
(13:21, 19:21)