Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Fijałek i Bryl w ćwierćfinale! Kantor i Łosiak odpadli

Plażowe ME: Fijałek i Bryl w ćwierćfinale! Kantor i Łosiak odpadli

Zmienne szczęście polskich męskich par podczas plażowych mistrzostw Europy. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pewnie awansowali do ćwierćfinału, natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak musieli uznać wyższość rywali.

Już początek spotkania nie szedł po myśli Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy szybko musieli gonić wynik (4:6). Im odsłona wchodziła w dalszą fazę, tym dystans pomiędzy rywalami zwiększał się na niekorzyść Polaków (7:12). Dopiero pod koniec seta polski duet był w stanie niwelować straty, lecz Aleksandrs Samoilovs oraz Jānis Šmēdiņš wytrzymali presję, obejmując prowadzenie w meczu. Druga partia była już lepsza w wykonaniu Łosiaka i Kantora, gdyż to oni nadali ton rozgrywce, konsekwentnie budując prowadzenie (12:9). Gracze z grodu nad Wisłą nie utrzymali swojej przewagi do końca odsłony, stawiając się w trudnej sytuacji. W decydującym momencie Łotysze zachowali jednak mniej zimnej krwi, dlatego kibice obejrzeli tie-breaka. Decydujący set praktycznie przez cały czas należał do Samoilovsa i Šmēdiņša, którzy skutecznie utrzymywali wypracowaną zaliczkę. Polska para starała się jeszcze odwrócić losy meczu, lecz ta sztuka im się nie udała.

Lepiej z kolei zaprezentowali się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, gdyż ci już na starcie potyczki prowadzili wyrównany bój z parą Nico Beeler/Marco Krattiger. Szwajcarzy byli najpierw nieznacznie stroną przeważającą (10:11), lecz z czasem to polska dwójka przejęła inicjatywę, solidnie uciekając przeciwnikom (17:14). Fijałek i Bryl nie wypuścili okazji z rąk, tym samym zbliżając się do ćwierćfinału. W drugiej partii, po wyrównanym początku, Polacy jeszcze bardziej podkreślili swoją wyższość nad oponentem w tym starciu, ostatecznie dość pewnie „zaklepując” sobie miejsce w kolejnej fazie rozgrywek.

Bartosz Łosiak/Piotr Kantor [POL] – Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš  [LAT] 1:2
(19:21, 21:19, 10:15)

Grzegorz Fijałek/Michał Bryl [POL] – Nico Beeler/Marco Krattiger [SUI] 2:0
(21:18, 21:16)