Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Rzeszowianie bez straty seta pokonali Stocznię Szczecin i zagrają w play-off

PL: Rzeszowianie bez straty seta pokonali Stocznię Szczecin i zagrają w play-off

W dwóch pierwszych setach siatkarze Asseco Resovii Rzeszów dyktowali warunki na parkiecie, dość pewnie wygrywając obie odsłony. Po dziesięciominutowej przerwie długo boisko należało do ekipy Stoczni Szczecin, jednak gospodarzom udało się doprowadzić do remisu i rozstrzygnąć końcówkę na swoją korzyść. Tym samym ekipa z Podkarpacia utrzymała się w pierwszej szóstce tabeli PlusLigi.

Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli rzeszowianie, zawdzięczając to dobrej zagrywce Dawida Dryi (3:1). Szybko jednak ciężar gry wziął na siebie Mateusz Malinowski, raz po raz punktując z prawego skrzydła i wyprowadzając swój zespół na minimalną przewagę (7:6). Gra się wyrównała, obie drużyny dość pewnie kończyły swoje akcje (12:12) i dopiero przy serwisach Aleksandra Śliwki ekipa z Podkarpacia rozpoczęła budowanie dystansu, kończąc kontry na lewej stronie (18:12). Szczecinianie zapunktowali jeszcze blokiem, a także serwisem (17:22), jednak po szczęśliwej zagrywce Rossarda to Asseco Resovia miała piłkę setową (24:17), kończąc premierowa odsłonę sprytnym obiciem bloku (25:18).

Po błędzie gości to ponownie ekipa ze stolicy Podkarpacia mogła cieszyć się z prowadzenia 5:3, ale dobry blok Stoczni pozwolił jej nawiązać kontakt (6:7). Akcję ze środka skończył Dawid Dryja, a chwilę w siatkę wpadli przyjezdni i kiedy długą akcję mocnym zbiciem skończył Śliwka, dając tym samym swojej drużynie cztery oczka zaliczki (13:9). Powiększyła ją kolejna kontra (15:10), jednak przyjezdni się nie poddawali i po mocnym ataku Janusza Gałązki tracili trzy punkty do rywali (13:16). Dwie akcje w kontrze w aut posłał Śliwka, ale cały czas jego zespół miał trzy oczka zapasu (20:17), ale w tej nie pomylił się Thibault Rossard (23:18). W końcówce Stocznia Szczecin dobrze zagrała blokiem (21:23), jednak Barthelemy Chinenyeze dał swojej drużynie piłkę setową (24:21), natomiast autowy atak jego vis a vis sprowadził zespoły na 10-minutową przerwę.

Po grze punkt za punkt na początku trzeciej partii inicjatywę zaczęli przejmować gracze Michała Mieszko Gogola – na prawej flance nie do zatrzymania był Mateusz Malinowski (12:8). Kiedy na skrzydle zablokowany został Rossard, szkoleniowiec Asseco Resovii wykorzystał już drugą przerwę (8:13). Goście wzięli się do odrabiania strat i dwukrotnie zablokowali rywali (14:15). Kolejna „czapa” doprowadziła do remisu po 16, a Jochen Schöps i jego zagrywka dały rzeszowianom dwa oczka prowadzenia (18:16). Przewagę powiększył udany atak po skosie Jakuba Jarosza (20:17), a tego dystansu gospodarze nie wypuścili już z rąk i po autowym ataku Michała Ruciaka mieli piłkę meczową (24:19), kończąc pojedynek mocną zagrywką Jarosza.

MVP: Thibault Rossard

Asseco Resovia Rzeszów – Stocznia Szczecin 3:0
(25:18, 25:21, 25:19)

Resovia: Tichacek, Jarosz (12), Rossard (14), Śliwka (12), Chinenyeze (10), Dryja (6), Masłowski (libero) oraz Perowski, Kędzierski i Schöps (2)
Stocznia: Gałązka (7), Malinowski (16), Ruciak (5), Wika (8), Tervaportti, Gawryszewski (3), Mihułka (libero) oraz Kowalski i Kluth