Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trzy punkty Trefla w Radomiu

PL: Trzy punkty Trefla w Radomiu

Chociaż siatkarze Trefla Gdańsk prowadzili w meczu 2:0, po dziesięciominutowej przerwie znacznie obniżyli loty. W trzeciej partii gdańszczanie przegrali do 16. W czwartej odsłonie obie drużyny miały swoje lepsze i gorsze momenty, jednak decydujący moment seta potoczył się po myśli gości, którzy wygrali do 23.

Od dobrych zagrywek spotkanie rozpoczął Kamil Droszyński (3:1) i dopiero odpowiedź Wojciecha Ferensa sprawiła, że goście nawiązali kontakt punktowy (5:6). W polu serwisowym lepiej jednak radzili sobie gospodarze, co pozwoliło im wyjść na trzypunktowe prowadzenie (10:7). W zespole z Gdańska najskuteczniejsze były akcje ze środkowej strefy, ale to zbicie Damiana Schulza dało minimalną przewagę (11:10). To atakujący swoim serwisem powiększył dystans (15:12), a kiedy w ataku z drugiej linii nie poradził sobie Wojciech Żaliński, starty radomian wzrosły do czterech oczek (14:18). Na niewiele zdały się przerwy dla gospodarzy, którzy mocno kuleli w ofensywie (16:23) i to ich popsuta zagrywka zakończyła premierową odsłonę.

Po chwili wyrównanej gry do głosu przy serwisie Dimy Tieriomienko doszli gospodarze, którzy kończyli nawet najbardziej sytuacyjne piłki (6:3). Szybko jednak z tej przewagi nic nie zostało (9:9), a po bloku na Jakubie Ziobrowskim o oczko lepsi byli przyjezdni (10:9). To oni pewnie wykorzystywali swoje kontrataki (13:10), a problemy z przyjęciem, zwłaszcza floatów, mieli radomianie. Udało im się jednak zmniejszyć starty po mocnej zagrywce jedynego atakującego w kadrze Czarnych (15:17). Dwa razy z rzędu w siatkę wpadli podopieczni Andrei Anastasiego (18:17), a gra zaczęła toczyć się punkt za punkt (21:20). W kluczowym momencie Tieriomienko został zatrzymany (20:23) i skuteczne zbicie Piotra Nowakowskiego sprowadziło obie ekipy na 10-minutową przerwę.

Od dobrych akcji Żalińskiego rozpoczął się set numer trzy (3:1), ale znów błyskawicznie na prowadzenie wyszli gdańszczanie (5:4). Przy serwisie Tomasza Fornala to jednak zespół Roberta Prygla zaczął dyktować warunki (10:6), a problemy ze skończeniem akcji mieli gracze znad morza. Nowakowski wyrzucił piłkę w aut, a goście pomimo zmian w składzie nadal nie mogli poradzić sobie w ofensywie (11:19). Gdańszczanie byli kompletnie rozbici w tej odsłonie (13:23) i kiedy Bradley Gunter posłał swój atak daleko w aut, to Czarni mieli piłkę setową (24:13). Chociaż dwie nieudane akcje z VI strefy przedłużyły losy tego seta, to zbicie ze środka Norberta Hubera ustaliło wynik tej odsłony (25:16).

Dobrze na siatce czwartą partię rozpoczął Daniel McDonnell (4:1), jednak as serwisowy Ziobrowskiego wyrównał stan rywalizacji (5:5), a swoje w tym elemencie znów dołożył Fornal (8:6). Cały czas o dwa oczka lepsi byli Czarni, którzy wykorzystywali swoje side-outy (11:9), a po raz kolejny w polu zagrywki nie zawiódł Tieriomienko i o czas przy stanie 10:13 poprosił Andrea Anastasi. Ten podziałał mobilizująco na jego podopiecznych, którzy po asie serwisowym Artura Szalpuka mieli punkt więcej na swoim koncie (14:13), ale blok na McDonnellu przywrócił prowadzenie gospodarzom. Sytuacja praktycznie co chwilę się zmieniała, ale w końcu dobra gra na siatce przyjezdnych dała im dwa oczka zapasu (19:17). Chwilę potem znów nic z tego nie zostało (19:19), ale błędy w ataku pogrążyły w końcówce siatkarzy z Mazowsza (20:23). Autowa zagrywka gospodarzy dała rywalom piłkę meczową i chociaż Jakub Ziobrowski popisał się jeszcze świetnym serwisem, to atak po bloku Mateusza Miki zakończył cały pojedynek.

MVP: TJ Sanders

Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk 1:3
(18:25, 22:25, 25:16, 23:25)

Czarni: Tieriomienko (8), Żaliński (12), Ziobrowski (19), Droszyński (1), Huber (5), Fornal (15), Watten (libero) oraz Dołgopołow i Rybicki
Trefl: Nowakowski (9), Sanders, Ferens (7), Schulz (12), McDonnell (14), Szalpuk (14), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Niemiec, Mika (2), Majcherski (libero), Gunter i Kozłowski