Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Podział punktów w Szczecinie, zwycięstwo Czarnych Radom

PL: Podział punktów w Szczecinie, zwycięstwo Czarnych Radom

Po dwóch pewnie wygranych setach radomianie mocno spuścili z tonu i do głosu doszli gospodarze, którzy rozstrzygnęli na swoją korzyść trzecią i czwartą partię. W czwartej odsłonie Espadon odrobił sporą przewagę. W tie-breaku po raz kolejny swoją wyższość udowodnili podopieczni Roberta Prygla i to oni powrócą do Radomia w radosnych nastrojach. MVP meczu wybrano Kamila Kwasowskiego.

Początek meczu był pomyślny dla gości, po nieskutecznych atakach Bartłomieja Klutha i Marcina Wiki oraz ataku Kamila Kwasowskiego jednak to radomianie mieli trzy oczka zapasu (5:2). Przyjezdni wyraźnie nadawali ton wydarzeniom na boisku, utrudniając Espadonowi przyjęcie zagrywki i wyprowadzanie akcji, znakomicie też bronili (9:3). Szczecinianie osłabieni brakiem kontuzjowanego Menzela nie potrafili skończyć ataku, ale sygnał do odrabiania strat dali Michał Ruciak atakiem i Eemi Tervaportti zagrywką (6:10). Jednak jak się okazało tylko na chwilę, bowiem po ataku Jakuba Ziobrowskiego i zagrywce Dejana Vincicia było już 13:7 dla Cerradu Czarnych i o drugi czas poprosił trener Michał Gogol. Radomianie jednak grali bardzo pewnie i utrzymywali swoje prowadzenie i wysoki poziom gry, a kiedy Tieriomienko zablokował Gawryszewskiego, było już 15:9. Michał Gogol próbował ratować sytuację zmianami, ale nic to nie dało, po autowym ataku Dawida Murka było już 19:11 dla ekipy trenera Prygla. Przy zagrywce Norberta Hubera Czarni Radom odskoczyli już na 23:14, wykorzystując totalną niemoc szczecinian. Jednostronnego seta Cerrad Czarni Radom zakończyli blokiem.

Drugą odsłonę udanym zbiciem otworzył Tieriomienko, ale szybko szczecinianie wyrównali. Dobra zagrywka Wojciecha Żalińskiego pozwoliła radomianom odskoczyć na 3:1. Espadon nadal raził nieskutecznością w ataku i po kontrze Kamila Kwasowskiego było już 6:3 dla rywali. Radomianie podbijali niemal każdy atak Espadonu. Czarni także i w tym secie narzucili rywalom swój styl gry i przy stanie 4:9 o czas poprosił zdenerwowany Michał Gogol, widząc nieporadność swojej drużyny. Nic to jednak nie dało, Cerrad Czarni swobodnie wyprowadzali kolejne akcje (12:5). Radomianie zdecydowanie lepiej prezentowali się przede wszystkim w ataku i po zbiciu Wojciecha Żalińskiego przeważali już 16:9. Nieudany atak wprowadzonego przed chwilą Adriana Kacperkiewicza dał już wynik 20:12. Rozpędzeni radomianie po ataku Kwasowskiego prowadzili już 24:14. Set zakończyła zepsuta zagrywka Espadonu.

Seta trzeciego udanym atakiem otworzył Mateusz Malinowski, ale szybko zrobiło się 1:1. Gra toczyła się punkt za punkt, a szczecinianie wyraźnie poprawili grę w ataku. Skutecznością imponował chociażby Mateusz Malinowski (6:6). Przy zagrywce Janusza Gałązki Espadon odskoczył na 9:7, ale zaraz potem udanie uderzył Ziobrowski. Błędy w ataku rywali pozwoliły Cerrad Czarnym nie tylko wyrównać na 10:10, ale i wyjść na prowadzenie. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy to m.in. po ataku Malinowskiego i błędzie Hubera zrobiło się 17:13 dla Espadonu. Radomianie jednak nie odpuszczali, w ustawieniu z serwującym Huberem wyrównali po błędach w ataku Janusza Gałązki na 17:17. Za niego wszedł Justin Duff i po jego asie serwisowym Espadon odskoczył na 20:18. Malinowski do skutecznego ataku dołożył jeszcze zagrywkę i przy stanie 19:22 o czas poprosił trener Robert Prygiel. Nic to nie dało, bowiem potem atak skończył Wika. Blok na Kwasowskim dał gospodarzom piłki setowe, a w kolejnej akcji w aut uderzył Huber.

Po ataku Duffa w czwartym secie Espadon prowadził 2:1. Wynik jednak oscylował wokół remisu, ale po atakach Kamila Kwasowskiego to Cerrad Czarni Radom mieli dwa oczka przewagi. Kolejne udane ataki tego zawodnika dały już wynik 7:4 dla gości i o czas poprosił Michał Gogol. Po nim zagrywkę zepsuł Jakub Ziobrowski, ale Kamil Kwasowski dalej nie zwalniał tempa, do tego punktowali także Wojciech Żaliński i Jakub Ziobrowski. Espadon z kolei nie kończył ataków, które spokojnie bronili radomianie, popełniali także błędy własne (6:13). Espadon jednak przy zagrywce Malinowskiego zbliżył się na 12:15. W ataku radził sobie jednak Ziobrowski, co pozwalało radomianom utrzymywać prowadzenie mimo odrzucenia od siatki przez zagrywkę Espadonu. Kiedy jednak atakujący gości został zablokowany różnica stopniała do dwóch oczek (19:17), a przy zagrywce Justina Duffa był już remis 20:20. Rozgorzała walka punkt za punkt, ale po ataku Ziobrowskiego to przyjezdni mieli piłkę meczową, ale po błędzie serwisowym Kwasowskiego stało się jasne, że set zakończy się grą na przewagi. O zwycięstwie Espadonu w tym secie przesądził as serwisowy Michała Ruciaka i błąd w ataku Jakuba Ziobrowskiego.

W tie-breaku po ataku Malinowskiego było 1:1, a wynik oscylował wokół remisu do momentu ataku na 4:2 w wykonaniu Jakuba Ziobrowskiego. Espadon jednak szybko wyrównał po błędzie w ataku Norberta Hubera. Podopieczni Roberta Prygla jednak odskoczyli na trzy oczka po błędach rywali i bloku na Malinowskim. O czas poprosił Michał Mieszko Gogol (4:7). Trzypunktową zaliczkę radomianie utrzymali przy zmianie stron po kolejnym błędzie Espadonu. Dobra zagrywka Ruciaka i ataki Justina Duffa pozwoliły szczecinianom wyrównać na 9:9. Radomianie dzięki błędom Espadonu odskoczyli na dwa oczka. Blokiem szczecinianie jednak wyrównali na 12:12, a po ataku Wiki mieli już punkt przewagi. Ostatecznie po ataku Jakuba Ziobrowskiego lepsi okazali się siatkarze z Radomia, wygrywając 15:13.

MVP: Kamil Kwasowski

Espadon Szczecin – Cerrad Czarni Radom 2:3
(17:25, 15:25, 25:20, 27:25, 13:15)

Espadon: Gałązka (3), Kluth (3),  Ruciak (6), Wika (16), Tervaportti (3), Gawryszewski (9), Mihułka (libero) oraz Malinowski (23), Duff (8), T. Kowalski (1), Kacperkiewicz (1), Murek (libero) i Jaskuła  (libero)
Czarni: Tieriomienko (10), Vincić (7), Żaliński (13), Ziobrowski (18), Huber (6), Kwasowski (22),  Watten (libero) oraz Fornal