Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Podział punktów w Olsztynie, AZS lepszy od Łuczniczki

PL: Podział punktów w Olsztynie, AZS lepszy od Łuczniczki

fot. Katarzyna Antczak

Zacięte spotkanie na zakończenie 12. kolejki PlusLigi stoczyły w Olsztynie miejscowy Indykpol AZS i Łuczniczka Bydgoszcz. Zwycięzcę rywalizacji wyłonił bowiem dopiero tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze i to podopieczni Roberto Santillego dopisali do swojego konta dwa oczka.

Spotkanie od dwóch udanych kontr rozpoczęli siatkarze z Olsztyna (2:0), a po dwóch skutecznych akcjach ofensywnych przewaga gospodarzy wzrosła do czterech oczek (7:3). Błąd olsztyńskiego przyjmującego pozwolił jednak odrobić część start ekipie z Bydgoszczy (5:7), jednak szybko o czas poprosił trener Jakub Bednaruk (5:9). Ten wytrącił z rytmu miejscową drużynę (9:7), ale chwilę potem trzy kolejne akcje zapisał na swoim koncie Jakub Kochanowski (12:7). Zespół Roberto Santillego sukcesywnie powiększał swoje prowadzenie i po mocnej zagrywce Jana Hadravy wzrosło ono do ośmiu punktów (17:9). W drużynie znad Brdy szwankowała przede wszystkim skuteczność w ataku (13:22) i po autowym zbiciu Pawła Gryca to olsztynianie mieli piłkę setową, a ostatnią akcję w tej odsłonie skończył Kochanowski.Dwie udane akcje Bartosza Filipiaka otworzyły wynik kolejnej partii (2:0), jednak błąd w ataku jego kolegi doprowadził do remisu po 4. Bydgoszczanie ponownie odskoczyli na dwa oczka (9:7), ale dobre zawody rozgrywał Hadrava, a kontra ze środka dała olsztynianom minimalne prowadzenie (13:12). Siatkarze z Warmii i Mazur dzięki dobrej grze w ofensywie zapewnili sobie trzy oczka przewagi, ale gościom udało się nawiązać kontakt punktowy dzięki blokowi (15:16). Ponownie udało się odskoczyć gospodarzom, ale jeszcze raz zadziałał bydgoski blok (17:18). Błędy były jednak zmorą drużyny znad Brdy, ale cały czas nie dawała ona złapać oddechu rywalom i po udanym zbiciu Filipiaka wyrównała stan na tablicy wyników (20:20). Sprawy w swoje ręce wziął Hadrava, ale ambitnie cały czas walczyli goście i kiedy udało im się zatrzymać Rousseaux, mieli oczko przewagi (23:22). Błąd popełnił Paweł Woicki i piłki setowe mieli gracze Łuczniczki (24:22), a autowy serwis dał im remis w spotkaniu.

Ponownie dobrze w kontratakach radził sobie Bartosz Filipiak (5:3). To właśnie atakujący umiejętnie punktował także w side outach i to on zakończył długą wymianę (11:7). Coraz odważniej na parkiecie poczynali sobie również środkowi znad Brdy (13:8) i chociaż punktowa zagrywka Miłosza Zniszczoła pozwoliła zmniejszyć gospodarzom dystans (12:14), to jednak na czele cały czas byli goście (18:15). Dopiero pomyłka Metodiego Ananiewa dała olsztynianom kontakt punktowy (17:18), a remis po 20 zagościł na tablicy wyników po udanym bloku Kochanowskiego. W pełnej emocji końcówce piłkę w aut wyrzucił Filipiak (22:23), jednak chwilę potem odkupił swoje winy (24:23), a blok Ananiewa zakończył tę partię na korzyść Łuczniczki.

Po chwilowej grze punkt za punkt dwa asy serwisowy Jana Hadravy dały prowadzenie AZS-owi Olsztyn (5:2). Siatkarze z Warmii i Mazur dobrze radzili sobie w ofensywie (9:4), a prym wiódł Andringa (12:6). Jakuba Rohnkę w przyjęciu zmienił Paweł Gryc, ale cały czas inicjatywa leżała po stronie olsztynian (16:9). Asa serwisowego dołożył Zniszczoł (19:11), ale dobre zbicia Gryca pozwoliły jego zespołowi zmniejszyć straty (14:19), swoje trzy grosze dorzucił również Michał Szalacha (16:20). Olsztynianie nie wypuścili swojego prowadzenia z rąk. Po udanym bloku na Ananiewie mieli piłki setowe (24:18) i to jego autowy serwis doprowadził do tie-breaka.

Od gry punkt za punkt rozpoczęła się decydująca odsłona (2:2), ale blok olsztynian pozwolił im na chwilę złapać oddech (4:2). Kiedy jednak dłuższą akcję skończył Bartosz Filipiak, wynik się wyrównał, jednak chwilę potem bombardier Łuczniczki popełnił błąd (7:9). Z dwóch oczek przewagi nic nie zostało ekipie Roberto Santillego (11:11), ale zza linii 9. metra zapunktował ponownie Zniszczoł. Autowy atak Filipiaka dał piłkę meczową gospodarzom i choć swoją piłkę skończył jeszcze Ananiew, autowa zagrywka jego kolegi zakończyła cały pojedynek na korzyść olsztynian.

MVP: Paweł Woicki

Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2
(25:15, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12)

Składy zespołów:
AZS: Hadrava (25), Zniszczoł (15), Kochanowski (11), Andringa (14), Rousseaux (6), Woicki, Żurek (libero) oraz Kańczok, Pliński (2), Scheerhoorn i Buchowski (6)
Łuczniczka: Szalacha (8), Rohnka (3), Filipiak (23), Goas (2), Ananiew (16), Jurkiewicz (7), Kowalski (libero) oraz Gryc (6), Sieńko i Bobrowski

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved