Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Komplet punktów Cuprum w starciu z GKS-em

PL: Komplet punktów Cuprum w starciu z GKS-em

Walczące o 8. lokatę Cuprum pokonało we własnej hali GKS Katowice. Ekipa z Lubina po dwóch wygranych setach pozwoliła przeciwnikom dojść do głosu, ale w czwartej odsłonie postawiła już kropkę nad i. Lubinianie będą walczyli o 7. miejsce z Onico Warszawa, GKS zagra ze Stocznią Szczecin o miejsce 11.

Spotkanie od asa serwisowego rozpoczął Łukasz Kaczmarek, ale wynik na początku oscylował wokół remisu. Po ataku Emanuela Kohuta było 4:4, chwilę później lubinianie po nieudanym zbiciu Rafała Sobańskiego odskoczyli na 6:4. Kiedy jednak Karol Butryn najpierw obronił atak Kaczmarka, a potem sam zaatakował, było już 7:7. Gospodarze w dużej mierze dzięki pomyłkom w zagrywce i ataku Karola Butryna zdołali odskoczyć na 12:9. O czas poprosił Piotr Gruszka, po którym atakujący GieKSy był już skuteczny. Katowiczanie starali się odrabiać straty i zbliżyli się po błędach rywali na 12:13. Ataki Dawida Guni pozwoliły lubinianom odbudować prowadzenie (15:12). Kiedy skutecznym blokiem popisał się Piotr Hain, a w ataku pomylił się Kohut, różnica wzrosła do pięciu oczek (20:15). Punktował także Robert Taht i przewaga Cuprum wynosiła już sześć oczek. Lubinianie spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, przeważali w każdym elemencie i po atakach Kaczmarka i Tahta było już 23:16. Atak tego drugiego dał gospodarzom chwilę później piłki setowe (24:17). Seta zakończył błąd zagrywki Emanuela Kohuta.

Drugą część meczu od zepsutej zagrywki rozpoczął Kapelus, a po zbiciu Tahta było już 2:0. Dobra gra w ataku i bloku Kohuta pozwoliła katowiczanom wyrównać na 4:4, a zagrywka Macieja Fijałka odskoczyć na 8:6. Gospodarze jednak natychmiast wyrównali i przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu. Dobre ataki Kaczmarka i Tahta oraz błąd Rafała Sobańskiego dały wynik 14:11 dla Cuprum i o czas poprosił Piotr Gruszka. Nic to jednak nie dało, kolejne błędy jego ekipy dały siatkarzom z Lubina już pięciopunktową przewagę. Po kolejnych błędach katowiczan, ataku Puparta i asie serwisowym Tahta było już 23:14. W końcówce lubinianie nieco się rozluźnili, po ich błędach w ataku zrobiło się 24:17. W kolejnej akcji pomylił się jednak Fijałek i w meczu było 2:0.

Po dłuższej przerwie grę udanym atakiem wznowił Karol Butryn, ale gdy skutecznie uderzył jego vis a vis Łukasz Kaczmarek, to gospodarze mieli punkt zapasu. Do walki zerwali się jednak katowiczanie, którzy po ataku i zagrywce Butryna oraz pomyłce Kaczmarka odskoczyli na 6:3. Czas dla gospodarzy nic nie dał, as Butryna i blok Marcina Komendy dały wynik 8:3 dla GKS-u. Podopieczni Piotra Gruszki utrzymywali prowadzenie, przy stanie 12:7 lubinianie zostali ukarani czerwoną kartką za opóźnianie gry. Ataki Tahta i Kaczmarka pozwoliły gospodarzom zbliżyć się na 10:13, ale tylko na chwilę. Zbicia Pietraszki i Sobańskiego spowodowały, że różnica wzrosła do pięciu oczek. Katowiczanie w pełni kontrolowali tego seta. Punktowa zagrywka Marcina Komendy oraz blok Pietraszko dały już wynik 21:14. Zbicia Pietraszko i Butryna dały GieKSie piłki setowe (24:15). W kolejnej akcji autowy atak Roberta Tahta zakończył seta.

Czwartą partię udanymi atakami rozpoczęli Łukasz Kaczmarek i Piotr Hain (2:0). Kolejne udane zbicia lubinian dały już wynik 5:2, ręki nie zwalniał Łukasz Kaczmarek i po jego akcjach przewaga gospodarzy wynosiła już cztery oczka (7:3). O czas poprosił Piotr Gruszka, po którym jego zespół za sprawą dobrej gry w ataku odrobił część strat (7:9). Atak i blok Tahta dał siatkarzom Cuprum prowadzenie 13:9, a kiedy asem serwisowym popisał się Maciej Gorzkiewicz, zrobiło się już 15:10. O czas poprosił Piotr Gruszka, po którym w ataku zapunktował Dawid Gunia i różnica wynosiła już sześć oczek. Swój zespół do walki próbowali poderwać Bartłomiej Krulicki i Karol Butryn, jeden w polu zagrywki, drugi w ataku (14:17). Blok Haina i atak Kaczmarka dały już wynik 22:16, katowiczanie zerwali się jednak po raz kolejny, przy zagrywce Pawła Pietraszko zbliżyli się na 19:22. Lubinianie jednak nie pozwolili sobie wyrwać przewagi, mecz zakończył atak Kaczmarka i zagrywka Macieja Gorzkiewicza.

MVP: Łukasz Kaczmarek

Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1
(25:18, 25:17, 15:25, 25:20)

Cuprum: Kaczmarek (21), Pupart (9), Gorzkiewicz (3), Taht (16), Gunia (7), Hain (7), Kryś (libero) oraz Terzić, Patucha i Makoś (libero)
GKS: Komenda (2), Butryn (19), Kapelus (4), Pietraszko (11), Kohut (4), Sobański (9), Mariański (libero) oraz Fijałek (1), Stelmach i Stańczak (libero)