Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jedenaste zwycięstwo gdańszczan

PL: Jedenaste zwycięstwo gdańszczan

Kolejne trzy punkty na swoim koncie zapisali siatkarze Trefla Gdańsk. Podopieczni Andrei Anastasiego w granym awansem meczu 15. kolejki PlusLigi wygrali bez straty seta z Łuczniczką Bydgoszcz. W pierwszym secie przyjezdni zdominowali grę, wygrywając do 11. W kolejnych było więcej walki, jednak również je bydgoszczanie przegrali. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano rozgrywającego Trefla Gdańsk.

Błąd w polu zagrywki Jakuba Rohnki otworzył pojedynek. Szybko na siatce zaczęli górować siatkarze z Gdańska, skutecznie punktowali blokiem oraz pewnie atakowali. Chociaż nie ustrzegli się pomyłek w polu zagrywki, dystans utrzymywał się (6:3). Raz za razem punktował Artur Szalpuk, nie do zatrzymania był również Damian Schulz. Po bloku gości o czas poprosił trener Bednaruk (5:13). W kolejnej fazie seta obie drużyny miały problemy ze skutecznością zagrywek. Na siatce niezmiennie rządzili goście. Gdy asa dołożył Schulz, Bobrowski zmienił Ananiewa (9:19). Na niewiele to się jednak zdało. W końcówce skutecznie punktował gdański atakujący. Po punktowym bloku siatkarze Trefla mieli serię piłek setowych, a błąd w ataku Gryca zakończył jednostronną odsłonę.

Początek drugiej partii miał zupełnie inny przebieg – raz za razem błędy popełniali goście, dzięki czemu bydgoszczanie wyszli na prowadzenie 4:1. Gdy gdańscy skrzydłowi wrócili do skutecznej gry, na tablicy wyników pojawił się remis (5:5). Rozgorzała gra punkt za punkt. Po jednej stronie punktował Paweł Gryc, a po drugiej Artur Szalpuk (9:9). Dopiero gdy przy zagrywkach Schulza czujnie na siatce grał Wojciech Ferens, przyjezdni odskoczyli na dwa punkty, a czas wykorzystał Jakub Bednaruk (15:13). Sytuacja szybko się odwróciła, po kolejnym asie Jakuba Rohnki grę przerwał Andrea Anastasi (17:16). Po interwencji szkoleniowca siatkarze z Gdańska ponownie doprowadzili do wyrównania, a po dwóch zagraniach Piotra Nowakowskiego powrócili na prowadzenie (20:18). Chociaż o przerwę poprosił jeszcze trener Łuczniczki, na niewiele to się zdało. Atak Daniela McDonnella i błąd gospodarzy dały ostatnie punkty Treflowi.

Po dziesięciominutowej przerwie do gry lepiej powrócili gdańszczanie, którzy po asie Artura Szalpuka prowadzili 4:1. W kolejnych akcjach za sprawą dobrej gry na siatce Wojciecha Jurkiewicza dystans stopniał do jednego oczka (7:8). Przyjezdni nie ustrzegli się prostych błędów, toczyła się gra punkt za punkt (13:14). Pojedyncze ataki Gryca i Rohnki wystarczały, aby utrzymywać kontakt z rywalami (16:16). Dopiero gdy zaczął funkcjonować blok gości, dystans ponownie wzrósł. Zepsuty atak Gryca skłonił trenera Bednaruka do interwencji (16:19). W kolejnych akcjach wciąż na siatce górowali gdańszczanie. Po dwóch punktowych blokach gości drugi czas wykorzystał szkoleniowiec bydgoszczan (17:22). Do końca to siatkarze Andrei Anastasiego kontrolowali grę. Po ataku Artura Szalpuka goście mieli kolejne szanse na zwycięstwo, a błąd w ataku Rohnki zamknął cały pojedynek.

MVP: TJ Sanders

Łuczniczka Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 0:3
(11:25, 20:25, 19:25)

Łuczniczka: Ananiew (5), Rohnka (6), Goas (2), Jurkiewicz (4), Szalacha (1), Filipiak, Kowalski (libero) oraz Gryc (14), Bobrowski i Akala
Trefl: Nowakowski (10), Sanders (2), Ferens (6), Schulz (17), Szalpuk (9), McDonnell (10), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Niemiec i Mika (2)