Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębianie po wygranej w Kielcach uzupełnili skład ćwierćfinalistów PP

PL: Jastrzębianie po wygranej w Kielcach uzupełnili skład ćwierćfinalistów PP

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w Kielcach w trzech setach Dafi Społem. Stawką meczu były nie tylko trzy punkty w ligowej tabeli, ale w przypadku jastrzębian również miejsce w ćwierćfinale Pucharu Polski. Podopieczni trenera Marka Lebedewa dobrze wywiązali się z roli faworyta i nie dali ostatnim w tabeli PlusLigi kielczanom zbyt wielu szans,

Od początku spotkania inicjatywę na boisku zaczęli przejmować jastrzębianie, którzy po zbiciu Salvadora Hidalgo Olivy odskoczyli od rywali na trzy oczka. Wprawdzie gospodarzy do walki próbował poderwać Jakub Wachnik, ale jego koledzy popełniali błędy w polu serwisowym, a pomyłki przytrafiały się im też w ataku, przez co nie byli w stanie zbliżyć się do przeciwników. Na dodatek asa serwisowego dołożył Grzegorz Kosok, dzięki czemu różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do czterech punktów. W środkowej fazie seta goście zaczęli dokładać szczelne bloki, a w ofensywie uaktywnił się Jason De Rocco, w efekcie czego podopieczni Marka Lebedewa kontrolowali boiskowe wydarzenia. Po drugiej stronie siatki w ataku Wachnika próbował wspierać Tomislav Dokić, ale to było za mało na ekipę Jastrzębskiego Węgla. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a przyjezdni nie pozwolili sobie na moment słabości. W tej fazie meczu niezawodny był Oliva i to właśnie on przypieczętował sukces jastrzębian w premierowej odsłonie (25:17).

W drugiej odsłonie goście postanowili pójść za ciosem. Szybko uwidoczniła się ich przewaga w ofensywie, a po skutecznej kontrze Macieja Muzaja odskoczyli od rywali na cztery oczka. Wprawdzie chwilę później wydawało się, że kielczanie wrócą do gry, bowiem po serii bloków na świetlnej tablicy pojawił się remis, ale błędy w ataku Maksima Morozau i Macieja Pawlińskiego spowodowały, że znowu na prowadzenie wysunęli się faworyci. W kolejnych minutach Wachnik na spółkę z Dokiciem próbowali poderwać do walki świętokrzyską ekipę, ale wciąż w natarciu byli przyjezdni. Po asie serwisowym Dokicia podopieczni trenera Daszkiewicza zbliżyli się do przeciwników na dwa oczka, ale to było wszystko, na co było ich stać w tej części spotkania. W końcówce swoje w ataku robili Kosok i Wojciech Sobala, a jastrzębianie pewnie kroczyli do sukcesu. Gospodarzy nie było już stać na żaden zryw, a zbicie Olivy przypieczętowało zwycięstwo gości (25:22).

Po dziesięciominutowej przerwie Dafi Społem próbowało dotrzymać kroku przeciwnikom. Ale początkowo ta sztuka mu się nie udawała, bowiem po asie serwisowym Muzaja przyjezdni ponownie zaczęli budować sobie przewagę. Tym razem jednak bloki gospodarzy w połączeniu ze skuteczną kontrą Dokicia pozwoliły im wrócić do gry. W kolejnych minutach jednak podopieczni trenera Daszkiewicza popełniali więcej prostych błędów, przez co niewielka nadwyżka punktowa pojawiła się na koncie Jastrzębskiego Węgla. Dopiero punktowe zagrywki Sobali i Olivy zaczęły jeszcze bardziej przybliżać gości do sukcesu. Na dodatek w ataku zaczął mylić się Wachnik, przez co sytuacja kielczan zaczęła robić się coraz trudniejsza. W pewnym momencie mieli już pięć punktów straty, ale do walki próbował poderwać ich Pawliński. Po jego asie serwisowym i skutecznej kontrze Wachnika gospodarze zniwelowali część strat. W końcówce jednak nie potrafili zatrzymać Olivy i Sobali, a sami nie mieli siatkarskich argumentów. Ostatecznie więc przegrali tę część spotkania 19:25, a kropkę nad i postawiło błędne zbicie Dokicia.

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Dafi Społem Kielce – Jastrzębski Węgiel 0:3
(17:25, 22:25, 19:25)

Społem: Stępień (2), Wachnik (12), Nalobin (3), Dokić (15), Łapszyński (1), Morozau (7), Czunkiewicz (libero) oraz Schamlewski, Pawliński (7), Superlak i Adamski
Jastrzębski Węgiel: Muzaj (11), Kosok (7), De Rocco (6), Kampa (3), Sobala (5), Oliva (23), Popiwczak (libero)