Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębianie bez problemu wygrali z Łuczniczką

PL: Jastrzębianie bez problemu wygrali z Łuczniczką

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w 10. kolejce PlusLigi bez problemu pokonali w trzech setach Łuczniczkę Bydgoszcz. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka swoją szansę mieli w drugim secie, kiedy prowadzili kilkoma punktami, jednak jej nie wykorzystali i w końcówce przegrali do 23. Pozostałe dwa sety przebiegały pod dyktando jastrzębian, którzy zgarnęli całą pulę punktów.

Bohaterem pierwszych akcji meczu Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz był bez wątpienia Patryk Strzeżek, który nie tylko popisywał się udanymi atakami, ale również zapisał na swoim koncie blok (3:1). Straty przyjezdni starali się zniwelować zwłaszcza zagrywką, najpierw asem popisał się Gryc, później Ananiew (6:6). Od tego momentu żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi. Czujnie na siatce grał Mateusz Sacharewicz, dbał o to, by żaden z graczy Jastrzębskiego Węgla zbyt łatwo nie mógł przebić się na drugą stronę. Niewiele jednak robili sobie z tego Salvador Hidalgo Oliva czy Jason De Rocco, przy stanie 18:12 dla jastrzębian o czas poprosił Jakub Bednaruk. Wybiła ona z rytmu rywali, którzy popełnili kilka błędów na siatce, jednak nawet as serwisowy Sacharewicza nie sprawił, że Łuczniczka przejęła inicjatywę (19:16). Dopiero gdy na boisku pojawił się Bobrowski, udało się zmniejszyć dystans o jedno oczko. Jastrzębski Węgiel jest jednak zbyt doświadczoną ekipą, by w końcówce dać rywalom pole do popisu. Set zakończył się atakiem Olivy (25:19).

Początek drugiej partii był łudząco podobny do stanu 8:7. Od tego momentu nie do zatrzymania byli De Rocco i Oliva, dzięki ich zagraniom gospodarze zdobyli cztery oczka z rzędu. Bydgoszczanie nie odpuszczali, najpierw na środku siatki blokiem zapunktował Rohnka, a na dodatek dwa asy serwisowe dorzucił Michał Szalacha. Tym razem to jego ekipa dyktowała warunki, popisując się fantastyczną serią (od 8:12 do… 16:12). Bydgoszczanie świetnie odnajdywali się w roli muratorów, Jastrzębski Węgiel nie miał absolutnie żadnego pomysłu na przerwanie passy. Wydawać by się mogło, że straty są nie do odrobienia, jednak ekipa prowadzona przez Marka Lebedewa konsekwentnie realizowała założenia taktyczne. Patryk Strzeżek, jak na kapitana przystało, wziął ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Dodatkowo na środku czujny był Damian Boruch, a po asie serwisowym Olivy miejscowi ponownie prowadzili (18:17). Wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, tym razem walka trwała do samego końca. Po błędzie w ataku Pawła Gryca było 25:23.

Obie drużyny nie ustrzegły się błędów w ataku, jak również i w polu serwisowym, poziom bardzo się obniżył. Po punktowym bloku Lukasa Kampy Jastrzębski Węgiel prowadził 8:5. Paweł Gryc robił, co mógł, by utrzymać kontakt z rywalem, lecz Salvador Hidalgo Oliva i Grzegorz Kosok utrzymywali wysoką skuteczność na siatce (11:8). Wystarczyło, że Strzeżek nie skończył ataku, zrobił to z kolei Gryc i było po 11. Po chwili jednak młody zawodnik się pomylił, a uaktywnił się Oliva i znów cztery oczka przewagi mieli miejscowi. O czas musiał więc poprosił Jakub Bednaruk. Wskazówki na nic się zdały, bowiem również Henrique Batagim się pomylił. Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju nie oddali inicjatywy, po zbiciu Quirogi było już pewne, że Łuczniczka nie przedłuży rywalizacji (21:15). Błędy w końcówce ostatecznie pogrążyły bydgoszczan, mecz zakończył Quiroga (25:19).

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0
(25:19, 25:23, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek (11), Kosok (7), De Rocco (5), Kampa (1), Sobala (2), Oliva (16), Popiwczak (libero) oraz Lushtaku, Boruch (4) i Quiroga (5)
Łuczniczka: Ananiew (4), Rohnka (6), Goas, Gryc (14), Szalacha (6), Sacharewicz (8), Kowalski A. (libero) oraz Batagim (2), Filipiak (1), Sieńko i Bobrowski (1)