Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: GKS Katowice przegrał z Cuprum Lubin

PL: GKS Katowice przegrał z Cuprum Lubin

GKS dobrze rozpoczął rozgrywane awansem spotkanie z 15. kolejki PlusLigi z Cuprum Lubin, ale siatkarzom Piotra Gruszki sił i konceptu starczyło tylko na pierwszą partię. Potem inicjatywę przejęli lubinianie, którzy pewnie wygrali trzy kolejne partie i wywieźli z Górnego Śląska cenne trzy punkty.

Pierwsze wymiany meczu w Szopienicach były bardzo wyrównane. As serwisowy i skończony kontratak pozwolił gościom wyjść na prowadzenie 12:8, które szybko zostało zniwelowane. Pewne ataki Emanuela Kohuta, Gonzalo Quirogi i Karola Butryna sprawiły, że GieKSa odrobiła straty i znów walczyła na równi z lubinianami. Kluczowy moment partii nastąpił przy stanie 17:17, gdy zespół Piotra Gruszki zdobył pięć punktów z rzędu. To zasługa przede wszystkim Tomasza Kalembki, który popisał się dwoma punktowymi blokami, a następnie wyblokiem, który dała punktowy kontratak. Zaskoczeni siatkarze z Lubina nie byli już w stanie odrobić strat, a set zakończył pojedynczy blok Rafała Sobańskiego.

Inaczej układała się druga odsłona, która rozpoczęła się od prowadzenia Cuprum 4:1. Katowiczanie próbowali odrobić straty, ale przyjezdni utrzymywali bezpieczną przewagę. Dzięki znakomitej postawie Karola Butryna udało się odrobić straty tylko do dwóch punktów (10:12), ale w drugiej części partii lubinianie grali niemal bezbłędnie i doprowadzili do wyrównania. Sporo błędów popełniali za to gospodarze. Po kolejnym przy stanie 14:21 o przerwę poprosił jeszcze trener Piotr Gruszka, ale niewiele to pomogło. Seta wynikiem 25:17 dla gości zakończył atakiem z środka Piotr Hain.

Po 10-minutowej przerwie gra się bardzo wyrównała. Wprawdzie przez większą część to lubinianie utrzymywali się na niewielkim prowadzeniu, ale GieKSa do końca walczyła o to, by wyjść na prowadzenie. Dobre wejścia na zagrywkę zanotowali m.in. Dominik Witczak i Paweł Pietraszko. Goście dość długo prowadzili, w końcu katowiczanie doprowadzili do remisu po kiwce Karola Butryna (13:13). Od stanu 15:15 to lubinianie zdobyli cztery punkty z rzędu i już nie oddali prowadzenia. Ostatnią piłkę skończył Milos Terzić i Cuprum wygrało 25:21.

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczął zespół gospodarzy, który po dwóch punktach Kohuta objął prowadzenie 5:2. Rywale już po chwili zdołali doprowadzić do wyniku 7:7, a następnie grając skutecznie w kontrataku, objęli prowadzenie, którego nie wypuścili już do końca. O przerwę przy stanie 14:20 poprosił jeszcze Piotr Gruszka i katowiczanie wygrali trzy kolejne wymiany, budząc nadzieję na podjęcie walki. W końcówce lubinianie jednak utrzymali bezpieczną przewagę i po ataku Łukasza Kaczmarka zakończyli seta wynikiem 25:21, a całe spotkanie wygrali 3:1.

MVP: Keith Pupart

GKS Katowice – Cuprum Lubin 1:3
(25:18, 17:25, 21:25, 21:25)

GKS: Komenda (2), Butryn (26), Kalembka (10), Kohut (9), Sobański (7), Quiroga (12), Mariański (libero) oraz Witczak (1), Kapelus, Pietraszko i Stelmach
Cuprum: Kaczmarek (20), Pupart (17), Michalski (5), Terzić (11), Masny (1), Hain (6), Kryś (libero) oraz Gorzkiewicz i Makoś (libero)