Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Espadon z kompletem oczek

PL: Espadon z kompletem oczek

Espadon Szczecin nie miał większych problemów z pokonaniem ekipy Dafi Społem Kielce. Podopieczni Michała Mieszko Gogola dopisali na swoje konto kolejne trzy punkty do plusligowej tabeli. Jedynie w premierowej odsłonie rywale przekroczyli barierę 20 punktów.

Spotkanie od udanego ataku rozpoczął Marcin Wika, ale po chwili było już 1:1. Dobre serwisy i zbicie Bartłomieja Klutha dały wynik 4:1 dla gospodarzy. Espadon od początku był skuteczny w ataku, co pozwoliło mu utrzymywać kilkupunktowe prowadzenie (7:3). Przy zagrywce Tomasza Kowalskiego podopieczni Michała Gogola odskoczyli już na 9:4, a na uwagę na pewno zasługuje ich gra w obronie. Działała także zagrywka i kiedy kontratak skończył Bartosz Gawryszewski, było 11:5 i o przerwę poprosił Wojciech Serafin. Szczecinianie kontrolowali boiskowe wydarzenia, był to zespół lepszy przede wszystkim w ataku (16:10). Kielczanie jednak się nie poddawali, podbijali coraz więcej ataków Espadonu i przy zagrywce Przemysława Stępnia wyprowadzali skuteczne kontry (14:16). Serię zakończył dopiero atak Bartosza Gawryszewskiego. Blok na Klucie spowodował, że różnica chwilę później stopniała do jednego oczka (16:17). Kielczanie grali coraz swobodniej na siatce, ale szczecinianie cały czas utrzymywali niewielką przewagę. Po udanej akcji Bartłomieja Klutha było 21:19. Blok na Jakubie Wachniku dał gospodarzom piłki setowe (24:21), a po chwili Michał Ruciak asem serwisowym zakończył premierową odsłonę.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście, którzy po zbiciu Jakuba Wachnika prowadzili 2:0. Pierwszy punkt dla Espadonu zdobył Bartosz Gawryszewski, a po chwili było już 2:2. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 7:5 dla Dafi Społem Kielce, kiedy to w aut uderzył Kluth. Błąd rywali pozwolił jednak Espadonowi znów szybko wyrównać (7:7). Po kieleckiej stronie siatki skutecznością imponował w tej części meczu Jakub Wachnik (10:10), ale atak i serwis Bartłomieja Klutha dał wynik 12:10 dla ekipy Michała Gogola i o czas poprosił Wojciech Serafin. Dobrze spisał się w polu zagrywki wprowadzony zadaniowo Mateusz Malinowski, a Kluth nie wstrzymywał ręki w ataku i kilka minut później różnica wzrosła już do czterech oczek (16:12). Przyjezdni wprawdzie po błędzie rywali zniwelowali straty do dwóch punktów, ale po zbiciu Gawryszewskiego, błędach siatkarzy Dafi Społem i asie serwisowym Michała Ruciaka było już 22:15. Podopieczni Wojciecha Serafina mieli spore kłopoty w ataku, a dodatkowo po asie serwisowym Tervaporttiego Espadon prowadził 2:0.

Udany atak Jakuba Wachnika rozpoczął seta trzeciego, zawodnik ten dalej utrzymywał skuteczność, ale po drugiej stronie siatki punktował Marcin Wika (3:2). Wynik oscylował wokół remisu, po udanym bloku to Dafi Społem Kielce miało punkt przewagi (7:6), ale szybko wyrównał Bartłomiej Kluth. As serwisowy Przemysława Stępnia dał dwupunktowe prowadzenie gościom, jednak Espadon kilka chwil później wyrównał udanym blokiem na 10:10. Po skutecznym zbiciu Wiki o przerwę poprosił Wojciech Serafin (12:11). Gra toczyła się punkt za punkt do momentu, gdy w polu zagrywki znów dobrze spisał się Mateusz Malinowski. Do tego rywale popełniali błędy, mieli problem także z odbiorem zagrywki typu float Tomasza Kowalskiego, w aut uderzył Łapszyński, a ze środka udanie atakował Gawryszewski (22:16). Michał Mieszko Gogol przy stanie 22:18 zawołał swoich zawodników do siebie, a po chwili rywale zepsuli zagrywkę, a Michał Ruciak popisał się asem serwisowym i były już piłki meczowe dla Espadonu (24:18). W kolejnej akcji blok gospodarzy zakończył to spotkanie.

MVP: Marcin Wika

Espadon Szczecin – Dafi Społem Kielce 3:0
(25:21, 25:16, 25:18)

Espadon: Kluth (16), Kowalski, Gałązka (5), Gawryszewski (9), Wika (9), Ruciak (9), Mihułka (libero) oraz Jaskuła (libero), Tervaportti (1) i Malinowski
Dafi Społem: Szymański (8), Stępień (2), Wachnik (11), Nalobin (5), Łapszyński (9), Morozau (5), Czunkiewicz (libero) oraz Biniek, Orobko, Superlak (1) i Adamski