Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Derby Mazowsza dla Onico Warszawa

PL: Derby Mazowsza dla Onico Warszawa

W meczu dwóch zespołów PlusLigi z Mazowsza lepsi okazali się podopieczni trenera Stephane’a Antigi, którzy pokonali 3:1 Czarnych Radom. Dwa z czterech setów w tym spotkaniu kończyły się po zaciętej walce na przewagi. Dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu zespół ze stolicy zakończył pierwszą część fazy zasadniczej na trzecim miejscu w tabeli ekstraklasy.

Mecz w Warszawie rozpoczął się od dwóch udanych ataków Wojciecha Żalińskiego (2:0), ale już kilka chwil później długa akcja, wygrana przez gospodarzy, dała remis po 3. Potem jednak przy serwisie Nikoli Gjorgiewa warszawianie zbudowali sobie trzypunktową przewagę (8:5), a goście z Radomia mieli spore problemy ze skończeniem swoich akcji i przy stanie 7:11 o czas dla swojej drużyny poprosił trener Robert Prygiel. Nadal na parkiecie dominowali siatkarze ze stolicy, wykorzystując swoje okazje (14:8). Onico Warszawa dobrze grało także w bloku, co znaczenie ułatwiała mocna zagrywka (19:12). Czarni nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tej partii (15:22), a dwie ostatnie akcje premierowej partii należały do Bartosza Kwolka i jego zagrywki.

Ponownie to radomianie lepiej rozpoczęli seta (3:0) i tym razem nie zamierzali tak łatwo oddać swojej przewagi, w czym pomagała między innymi dobra zagrywka Jakuba Ziobrowskiego (8:4). Po niej gracze z Radomia odrobinę stanęli, dobrze znów zaczął funkcjonować warszawski blok (9:10), a mnożące się błędy po stronie ekipy Roberta Prygla pozwoliły przejąć inicjatywę miejscowej drużynie (13:11). Przy zagrywce Dimy Tieriomienki przyjezdnym udało się wyrównać stan na tablicy wyników (15:15), ale znów błyskawicznie odskoczyli gracze z Warszawy i po punktowym serwisie Wojciecha Włodarczyka mieli trzy oczka zapasu (20:17). W kontrze dobrze poradził sobie Ziobrowski (21:22), jednak znów w końcówce sprawy w swoje ręce wziął Bartosz Kwolek, popisując się kolejnym już asem serwisowym (24:21). Radomianie mieli w swoich szeregach Tieriomienkę, który także potrafi zagrywać, a to ułatwiło gościom postawienie bloku (24:24). Po długiej grze na przewagi znów dał o sobie znać Kwolek, kończąc i tę odsłonę asem (31:29).

Tym razem początek seta stał pod znakiem wyrównanej gry i chociaż po udanej kontrze Sharone Vernona-Evansa to gospodarze mieli dwa oczka więcej (7:5), to stan na tablicy wyników znów się wyrównał, a na boisku nie brakowało długich i ciekawych wymian (9:9). Zagrywką zapunktował ponownie Kwolek, a blok dołożył Włodarczyk (13:10). Warszawianie skutecznym side-autem utrzymywali dystans nad rywalem i dopiero błąd ekipy Stephane’a Antigi oraz blok na Kwolku doprowadził do remisu. Zza linii 9. metra nie schodził Kamil Kwasowski, który znacząco pomógł swojej drużynie wyprowadzać kontry (20:17). Gospodarze nie zamierzali się poddawać i po kontrataku Jana Nowakowskiego złapali kontakt punktowy, a chwilę potem pojedynczy blok Antoine Brizarda doprowadził do remisu po 22. Słabiej spisujący się w ofensywie Gjorgiew odkupił swoje winy serwisem (23:22), ale ponownie o wyniku seta decydowała gra na przewagi (25:25). W niej tym razem więcej krwi zachowali radomianie i przedłużyli losy tego meczu po kontrze Jakuba Ziobrowskiego.

Dwupunktowe prowadzenie na początku kolejnego seta dał radomianom Kwasowski, a dystans powiększył błąd w ofensywie Onico. W ataku mylili się również przyjezdni (6:5), ale cały czas to goście byli na prowadzeniu. Swój rytm w grze odnalazł Gjorgiew i to właśnie jego kontra sprawiła, że wynik był remisowy (11:11). W hali Torwar trwała wyrównana walka, a pierwsze skrzypce w zespole ze stolicy grał Kwolek (16:14) i wypracowaną przez młodego przyjmującego przewagę jego zespół cały czas utrzymywał, choć goście mieli swoje okazje (20:18). Piłki nie mógł skończyć Ziobrowski, natomiast dwie ważne akcje punktem zakończył Andrzej Wrona (23:19). Dobry serwis Żalińskiego dał jeszcze nadzieję gościom, ale po przerwie dla Onico Warszawa zepsuł już swoją zagrywkę. Ten sam błąd popełnił Tieriomienko, kończąc tym samym cały mecz.

MVP: Wojciech Włodarczyk

Onico Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:1
(25:15, 31:29, 26:28, 25:22)

Onico: Kwolek (22), Brizard (7), Wrona (8), Gjorgiew (8), Nowakowski (10), Włodarczyk (18), Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans (4), Warda i Firlej
Czarni: Tieriomienko (6), Żaliński (19), Ziobrowski (22), Huber (8), Kwasowski (10), Droszyński, Watten (libero) oraz Ostrowski, Vincić (4) i Rybicki