Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Bezcenne zwycięstwo BBTS-u nad Łuczniczką Bydgoszcz

PL: Bezcenne zwycięstwo BBTS-u nad Łuczniczką Bydgoszcz

fot. Klaudia Piwowarczyk

W zaległym meczu szóstej kolejki PlusLigi siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0. Było to pierwsze zwycięstwo ekipy spod Klimczoka za trzy punkty w tegorocznych rozgrywkach. Dzięki tej wygranej bielszczanie wyprzedzili w tabeli Społem Kielce oraz Wartę Zawiercie, wszystkie te drużyny mają po pięć punktów na swoim koncie. Ekipa znad Brdy z dziesięcioma punktami znajduje się na trzynastym miejscu w tabeli. 

Początek spotkania był wyrównany. Dopiero po udanej akcji w bloku, a następnie ataku BBTS odskoczył na 5:3. Szalacha wprawdzie blokiem wyrównał na 6:6, ale w ataku punktowali potem Jakub Bucki, który wyszedł w podstawowym składzie, czy Bartosz Janeczek. Zagrywkę dołożył także Piotr Łukasik, a kiedy w ataku pomylił się Batagim, było już 10:7 dla gospodarzy. Dobra gra w ataku i zagrywce Ananiewa oraz błędy rywali pozwoliły podopiecznym Jakuba Bednaruka wyrównać na 13:13. Potem jednak inicjatywę przejęli gospodarze, zagrywką punktowali Bucki i Bartosz Cedzyński, blokiem Mariusz Gaca, a atakiem Janeczek i przy stanie 20:15 dla BBTS-u o czas poprosił Jakub Bednaruk. Bucki i Janeczek nie wstrzymywali ręki w ataku, a bydgoszczanie popełniali błędy własne i po autowym zbiciu Ananiewa przegrywali w meczu 0:1.W drugim secie Łuczniczka początkowo odskoczyła na 4:2, a blok Mateusza Sacharewicza i atak Ananiewa dały wynik 6:3. Sprawy w swoje ręce wzięli jednak bielszczanie, na środku dobrze w bloku i ataku spisywał się Mariusz Gaca, a Jakub Bucki atakiem wyrównał na 8:8. Ataki Gryca i Ananiewa pozwoliły bydgoszczanom odskoczyć na 13:11, ale podopieczni trenera Gradowskiego wyrównali błyskawicznie na 14:14. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale dobra zagrywka Buckiego pozwoliła BBTS-owi odskoczyć na 21:18. Swoje prowadzenie ekipa z Bielska-Białej utrzymała już do samego końca i po ataku Bartosza Janeczka objęła prowadzenie w meczu 2:0.

Znakomita gra blokiem oraz błędy ekipy z Bydgoszczy pozwoliły bielszczanom z impetem otworzyć trzeciego seta (6:0). Ataki Bobrowskiego i Gryca pozwoliły Łuczniczce zbliżyć się na 3:6, ale to BBTS był stroną dominującą, akcje Janeczka i Łukasika dały już wynik 8:3. Bartosz Janeczek wziął na siebie ciężar zdobywania punktów, a kiedy błąd w ataku popełnił Paweł Gryc, tablica pokazywała już wynik 14:8. Na nic się zdawały pojedyncze akcje Sacharewicza czy Ananiewa, asy serwisowe Janeczka dały bielszczanom już ośmiopunktowe prowadzenie (18:10). Pozwoliło to gospodarzom spokojnie kontrolować boiskowe wydarzenia i przy stanie 24:14 były już piłki meczowe. Spotkanie zakończył błąd serwisowy Mateusza Sacharewicza.

MVP: Jakub Bucki

BBTS Bielsko-Biała – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0
(25:18, 25:21, 25:13)

Składy zespołów:
BBTS: Bucki (15), Łukasik (11), Janeczek (14), Gaca (8), Cedzyński (4), Peacock (1), Marek (libero) oraz Krikun i Czauderna (libero)
Łuczniczka: Ananiew (10), Goas (2), Szalacha (4), Batagim (1), Filipiak (6), Sacharewicz (4), Kowalski (libero) oraz Rhonka (4), Jurkiewicz, Gryc (6), Sieńko i Bobrowski (2)

Zobacz również: 
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved