Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w półfinale turnieju w Long Beach

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w półfinale turnieju w Long Beach

Świetnie radzą sobie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w prestiżowym turnieju siatkówki plażowej w Long Beach. Po trzech wygranych w grupie w sobotę w meczu ćwierćfinałowym pokonali 2:0 włoską parę Ranghieri/Caminati i w niedzielę powalczą o medale. W meczu o wejście do finału ponownie spotkają się z parą Pedlow/Schachter z Kanady.

Nie ma mocnych jak na razie w Long Beach na Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Polacy jak burza przeszli przez rozgrywki grupowe, notując na swoim koncie trzy wygrane. W ćwierćfinale rywalami Polaków byli Włosi Alex Ranghieri i Marco Caminati. Niezwykle emocjonujący był pierwszy set tego spotkania, który był bardzo wyrównany. Rozstrzygnięcia zapadło w zaciętej końcówce rozgrywanej na przewagi, w której górą byli biało-czerwoni. Pokonali rywali 27:25 i objęli prowadzenie w meczu. W drugim secie nasi siatkarze wcześniej wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą spokojnie dowieźli do końca. Pokonali Włochów 21:18 i awansowali do półfinału.

W niedzielę o wejście do finału Łosiak i Kantor zagrają z Samem Pedlowem i Samem Schachterem z Kanady, z którymi grali już w rozgrywkach grupowych. Biało-czerwoni wygrali wówczas po tie-breaku. W drugim półfinale zagrają dwie pary amerykańskie – Nicolas Lucena i Philip Dalhausser zmierzą się z Theodore Brunnerem i Caseyem Pattersonem.