Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: To był niezwykle trudny sezon

Piotr Gruszka: To był niezwykle trudny sezon

Siatkarze GKS-u Katowice wygraną nad Stocznią Szczecin zakończyli sezon 2017/2018 na 11. pozycji. W meczu w Szczecinie podopieczni Piotra Gruszki wygrali 3:2, a na własnym boisku spotkanie zakończyli już po trzech setach. – Czas na oceny i podsumowania na pewno będzie. To był niezwykle trudny sezon. Były momenty, że była możliwość walki o wyższe miejsce, ale były też i takie, gdzie było ryzyko, że będzie gorzej – podsumował szkoleniowiec katowickiej ekipy. Był to ostatni mecz w karierze Dominika Witczaka.

W sobotnim spotkaniu jedynie w premierowej odsłonie GieKSa pozwoliła szczecinianom zdobyć 20 punktów, odskakując dopiero w końcówce. W kolejnych partiach gospodarze spokojnie już kontrolowali boiskowe wydarzenia. – Zagraliśmy dobrze i konsekwentnie, zrealizowaliśmy to, co planowaliśmy na ten mecz i z tego się bardzo cieszę. Graliśmy dobrze w przyjęciu, graliśmy z małą ilością błędów. Pozytywne jest to, że była motywacja podczas gry o te niższe miejsca. Powiedziałem chłopakom, że zawsze dobrze jest na koniec zwyciężyć – ocenił trener Piotr Gruszka. – Cieszymy się, że udało nam się rozstrzygnąć to w trzech setach. Mecz był ciężki, w pierwszym secie do stanu 20:20 walczyliśmy punkt za punkt, potem udało nam się odskoczyć. W drugim secie od początku wypracowaliśmy sobie przewagę. W trzecim było tak samo, a wiadomo, że luźniej się wtedy gra i poszczególne elementy wychodziły nam lepiej – dodał MVP meczu, zdobywca 21 punktów, Karol Butryn.

Sobotni mecz był ostatnim w karierze Dominika Witczaka. – Dodatkowym bodźcem dla chłopaków poza tym, co przygotowaliśmy na ten mecz taktycznie i naszego nastawienia, było to, że był to ostatni mecz Dominika Witczaka. Cieszymy się z tej wygranej i mimo wszystko tego 11. miejsca – przyznał Piotr Gruszka. Katowiczanie z bilansem dwunastu zwycięstw i osiemnastu porażek zakończyli sezon zasadniczy na 11. miejscu. Ostatecznie utrzymali je po dwóch wygranych nad Stocznią Szczecin. – Czas na oceny i podsumowania na pewno będzie. To był niezwykle trudny sezon. Były momenty, że była możliwość walki o wyższe miejsce, ale były też i takie, gdzie było ryzyko. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie, za doping. Teraz czas podsumowań, odpoczynku i planowania przyszłego sezonu – podsumował Piotr Gruszka.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu