Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Pierwszy dzień turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów

Pierwszy dzień turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów

Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów rozgrywanego w Nysie. Bardzo dobrze zawody rozpoczęły zespoły z Rzeszowa, Radomia, Warszawy i Gdańska. W czwartek kolejny dzień zmagań w fazie grupowej. Warty odnotowania jest na pewno fakt, że w turnieju nie uczestniczą medaliści sprzed roku, czyli złota drużyna z Częstochowy i brązowa z Bydgoszczy.

W pierwszym meczu grupy A AKS V LO Rzeszów w dwóch pierwszych setach zdecydowanie przeważał w ataku i bloku, popełniał także mniej własnych błędów. W trzecim secie do głosu doszli jednak siatkarze z Piły. Rzeszowianie co prawda prowadzili 21:18, ale podopieczni Tomasza Aszemberga wyrównali, a następnie okazali się lepsi w grze na przewagi. W czwartej partii z piłki na piłkę zarysowywała się przewaga zespołu z Rzeszowa i podopieczni Artura Łozy zakończyli spotkanie w czterech setach. Dla zwycięzców najwięcej punktował Michał Kowal (17 punktów), o oczko mniej zdobył Michał Wojdan. Po stronie pilskiej wyróżniał się Kacper Leracz, autor 20 punktów. MVP został Michał Kowal.

W drugim meczu gospodarze mimo ambitnej walki nie zdołali urwać nawet seta przedstawicielom RCS Czarnych Radom. Podopieczni trenera Krzysztofa Jaskulskiego przeważali w ataku (44% efektywności, przy 32% rywali), bloku (9:4) i zagrywce (8:5) w asach serwisowych. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła im nawet większa ilość własnych błędów. MVP został Oskar Prokopczyk.

Od porażki rywalizację w grupie B rozpoczęli kadeci ze Świnoujścia. Podopieczni trenerów Pawła Kolca i Artura Kulikowskiego nie wygrali seta w meczu z MOS-em Wola Warszawa. Młodzi siatkarze ze stolicy przeważali zwłaszcza w ataku, notując 42% skuteczność w tym elemencie, rywale zaś zanotowali 35%, dominowali także w bloku (10:4). W zwycięskiej ekipie najlepiej punktował Bartosz Rubin (13 oczek), 11 dołożył Piotr Szlęzak, a 10 razy punktował Jakub Strulak. Dla pokonanej ekipy MMKS Maraton – Espadon Świnoujście 10 punktów zdobył Rafał Lal. MVP meczu został Bartosz Rubin.

W drugim meczu tej grupy wicemistrz Polski z ubiegłego roku, Trefla Gdańsk, w czterech setach pokonał również marzący o medalu Jastrzębski Węgiel. Młodzi gdańszczanie prowadzili już w meczu 2:0, ale kolejna partia im zupełnie nie wyszła. Przegrali ją 15:25. Szaleńczą pogoń podopieczni Mariusza Łobacza zanotowali za to w secie czwartym, gdzie przegrywali 10:16, ale ostatecznie wygrali po grze na przewagi. 16 oczek dla wygranych zdobył Karol Urbanowicz, ale nagrodę MVP odebrał Seweryn Lipiński. Dla pokonanych 21 razy zapunktował Krystian Walczak.