Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Pierwsze międzynarodowe sparingi

Pierwsze międzynarodowe sparingi

Żeńskie reprezentacje po zakończonym sezonie ligowym przygotowują się do rozgrywek Ligi Narodów. Włoszki przegrały pierwsze spotkanie towarzyskie z Japonią, z kolei Serbki pokonały dwukrotnie reprezentację Bułgarii. W niezłym stylu do reprezentacji Włoch powróciła Serena Ortolani, która była wyróżniającą się zawodniczką w swoim zespole.

W Busto Arsizio reprezentacja Włoch uległa 1:3 Japonii. Zwraca uwagę pierwszy występ po przerwie w zespole „Azzurrich” Sereny Ortolani, Ofelii Malinov i Miriam Sylli. Ta pierwsza była zdecydowaną liderką swojego zespołu, zdobywając w całym meczu 20 punktów. Na boisku pojawiło się również debiutantki w reprezentacji Włoch: Rossella Olivotto, Marina Lubian, Sara Fahr, Beatrice Berti, Camilla Mingardi i Elena Pietrini.

Pierwszy set meczu był niezwykle wyrównany, dopiero w końcówce Włoszki wyszły na trzypunktowe prowadzenie dzięki dobrej grze w obronie i kontratakom. Gospodynie wygrały tego seta do 23. W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 10:10, potem Azjatki odskoczyły na pięć punktów. Mimo zmian dokonywanych przez trenera Davide Mazzantiego Włoszki nie były w stanie odrobić strat i przegrały do 20.

W trzecim secie dość długo prowadził zespół japoński, jednak gospodynie powoli odrabiały straty, doprowadzając do remisu 18:18. Końcówka należała jednak do Japonek, które objęły prowadzenie w meczu. W czwartym secie po wyrównanej końcówce Azjatki zdominowały grę i ostatecznie pokonały włoski zespół do 19, a w całym meczu 3:1. Gospodynie myliły się w tym meczu niemal dwukrotnie częściej od rywalek, popełniając w całym spotkaniu aż 37 błędów. – Wiele w tym meczu nam nie wychodziło, ale to normalne na początku sezonu. Nie możemy się spieszyć, musimy kontynuować naszą pracę – mówił po meczu szkoleniowiec reprezentacji Włoch. – Japonia utrzymała dobry poziom przez cały mecz, co spowodowało kłopoty w naszym zespole. Mamy jeszcze kilka dni przed startem Ligi Narodów, by poprawić swoją grę – dodał Davide Mazzanti.

Włochy – Japonia 1:3
(25:23, 20:25, 22:25, 19:25)

Włochy: Malinov (4), Guerra (5), Lubian (2), Ortolani (20), Sylla (8), Olivotto (11), Parrocchiale (libero) oraz Cambi (2), Mingardi (6), Fahr (2), Pietrini (4), Bosetti (7) i Berti
Japonia: Koga (8), Iwasaka (4), Ishii (6), Shimammura (8), Tominaga (1), Okumura (4), Inoue (libero) oraz Horikawa (7), Inoue (9), Kuroo (7), Tashiro (1) i Akutagawa (5)

Dwa sparingi z reprezentacją Bułgarii rozegrały przygotowujące się do Ligi Narodów siatkarki Serbii. Oba wygrały podopieczne trenera Zorana Terzicia. W zespole serbskim grały znane z polskich parkietów Stefana Veljković, Sladjana Mirković i Jelena Blagojević, w zespole bułgarskim grała Maria Karakaszewa.

Serbia – Bułgaria 3:0
(25:17, 25:14, 25:23)
dodatkowy set 25:27

Serbia: Popović (6), Antonijević (1), Mihajlović (14), Veljković (6), Mirković, Bjelica (9), Pusić (libero) oraz Stevanović (4), Popović (libero), Bosković (9), Blagojević (5), Aleksić (1) i Milenković (8)
Bułgaria: Dimitrowa G. (17), Paskowa (5), Kitipowa (2), Todorowa (10), Rusewa (3), Karakaszewa (4), Todorowa (libero) oraz Dimowa (1), Czauszewa (6) i Gunczewa (2)

Serbia – Bułgaria 3:1
(25:13, 23:25, 25:19, 27:25)

źródło: inf. własna, ossrb.org, volleyball.it