Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Nasza drużyna dojrzała w trakcie sezonu

Paweł Woicki: Nasza drużyna dojrzała w trakcie sezonu

– Według mnie ten pojedynek jest doskonałym przykładem tego, że nasza drużyna bardzo dojrzała w trakcie tego sezonu. Mimo że rywale dysponowali trudną zagrywką, w pierwszym i drugim secie posyłając po trzy asy, to my potrafiliśmy wygrać te części spotkania, grając konsekwentnie i bez paniki – powiedział po ograniu radomian rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn, Paweł Woicki.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn we własnej hali rozprawili się z Cerrad Czarnymi Radom. Mimo że nie pozwolili przeciwnikom urwać żadnego seta, to pojedynek nie był jednostronnym widowiskiem. – Statystyki nie oddają przebiegu tego meczu. Radomianie zagrali bardzo dobre spotkanie, zaprezentowali się bardzo twardo, dobrze serwowali. Według mnie ten pojedynek jest doskonałym przykładem tego, że nasza drużyna bardzo dojrzała w trakcie tego sezonu. Mimo że rywale dysponowali trudną zagrywką, w pierwszym i drugim secie posyłając po trzy asy, to my potrafiliśmy wygrać te części spotkania, grając konsekwentnie i bez paniki. To według mnie w tym spotkaniu było najważniejsze – skomentował Paweł Woicki, rozgrywający olsztyńskiej ekipy, według którego kluczem do sukcesu okazała się dyspozycja gospodarzy w bloku oraz w polu serwisowym. – Od któregoś momentu zaczęliśmy bardzo dobrze i konsekwentnie zagrywać. Skutecznie prezentowaliśmy się też w bloku. Chyba nawet nie spodziewaliśmy się tak dużej przewagi w tym drugim elemencie – dodał doświadczony zawodnik akademików.

Podopiecznym Roberto Santillego udał się rewanż na Czarnych za porażkę sprzed kilku tygodni w Radomiu. Tym razem olsztynianie nie ugięli się pod naporem trudnej zagrywki przeciwników, a sami potrafili odpowiedzieć jeszcze trudniejszymi zagraniami. – W Radomiu zawsze ciężko się gra. Zarówno tam, jak i w Będzinie są specyficzne hale, które są dużymi atutami tych drużyn. Mam nadzieję, że do końca będziemy grali tak twardo jak w ostatnim meczu z Czarnymi – zaznaczył rozgrywający Indykpolu AZS, który wciąż walczy o miejsce w czołowej szóstce na koniec rundy zasadniczej, bowiem będzie ono przepustką do batalii o awans do półfinału. W kolejnych meczach olsztynianie więc również nie mogą sobie pozwolić na straty punktów, a przed nimi wyjazdowa konfrontacja z Łuczniczką, którą u siebie pokonali dopiero po tie-breaku. – Bydgoszczanie grają o utrzymanie, więc będą bili się o każdą piłkę. Spodziewam się bardzo trudnego meczu. Oczywiście nie powiem, że jak wygramy tam 3:2, to będę szczęśliwy, bo potrzebujemy kompletu punktów, ale na pewno nie będzie łatwo nam go zdobyć – zakończył Woicki.

źródło: indykpolazs.pl