Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Patrycja Polak: Potrzebujemy jeszcze czasu na zgranie

Patrycja Polak: Potrzebujemy jeszcze czasu na zgranie

– Atmosfera w drużynie jest dobra, potrzebujemy jeszcze trochę czasu, abyśmy wspólnie się zgrały. Liczę na to, że w kolejnych meczach nasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej – powiedziała nowa przyjmująca MKS-u Dąbrowa Górnicza, Patrycja Polak.

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Jedną z wyróżniających się zawodniczek MKS-u była nowa przyjmująca Patrycja Polak, która popisała się skutecznymi zagrywkami, dobrze zagrała w ataku. – Mam nadzieję, że w sezonie ligowym będzie podobnie i również postraszę przeciwniczki – oceniła przyjmująca MKS-u. Siatkarka ma za sobą pięciomiesięczny okres gry z reprezentacją Polski i bezpośrednio po zakończonych mistrzostwach Europy dołączyła do kadry dąbrowskiego zespołu. – Nie był to dla mnie łatwy okres. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żebyśmy się dobrze zgrały i dotarły, jesteśmy nowym zespołem, mam nadzieję że z meczu na mecz nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej – powiedziała siatkarka.

Dąbrowianki w ostatnim meczu memoriału pokonały węgierski zespół z Bekecsaby 3:1, po dwóch łatwo wygranych setach za szybko uwierzyły, że już są pewne zwycięstwa i łatwo oddały rywalkom inicjatywę w trzeciej partii. – Chyba przespałyśmy trochę tę odsłonę, w nasze poczynania wkradła się dekoncentracja i dopiero pod koniec tego seta zaczęłyśmy dobrze grać. Z kolei w czwartym secie to my dominowałyśmy i zasłużenie wygrałyśmy tego seta oraz cały mecz – stwierdziła zawodniczka.

MKS Dąbrowa Górnicza został radykalnie odmłodzony przed rozpoczynającym się sezonem 2017/2018. Mecze sparingowe rozgrywane przez dąbrowianki miały służyć zgraniu się drużyny i budowaniu dobrej atmosfery. – Wiadomo, że fajnie jest w momentach, gdy się wygrywa, wcześniej znałam się z zawodniczkami, które grają w MKS-ie, atmosfera jest bardzo dobra i oby trwało to jak najdłużej. Ja sama potrzebuję trochę czasu, aby odzyskać świeżość i lekkość w graniu, jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Nasza trenerka ma bardzo duże doświadczenie, sama grała i doskonale wie, jak prowadzić zespół. Mecz z Muszynianką będziemy chciały wygrać, będziemy dążyły do tego, aby to spotkanie zagrać jak najlepiej, liczę na to, że kibice będą licznie nas wspierać w tym spotkaniu – zakończyła reprezentantka Polski.