Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pałac zrewanżował się pilankom

Pałac zrewanżował się pilankom

Drużyna Pałacu Bydgoszcz powetowała sobie piątkową wysoką porażkę w meczu sparingowym z Eneą PTPS-em Piła. W drugim spotkaniu towarzyskim obu drużyn, rozegranym w sobotę, lepsze okazały się bydgoszczanki, które triumfowały 3:1.

Przygotowania do nowego sezonu w siatkarskiej ekstraklasie idą pełną parą, a zespoły rozpoczęły etap, w którym sprawdzają swoje możliwości na boisku, próbują nowych ustawień i starają się poczuć już choć trochę atmosferę rywalizacji. Dwa mecze sparingowe rozegrały PTPS oraz Pałac. Sobotnie starcie podopieczne trenera Makowskiego rozgrywały we własnej hali. W obu przypadkach szkoleniowcy zdecydowali, że mecze rozstrzygną się w czterech setach.

W piątek drużyna z Piły wygrała z Pałacem 4:0, natomiast sobotnie spotkanie ułożyło się już lepiej dla bydgoszczanek, które lepiej czuły się we własnym obiekcie. Pałacanki wygrały pierwsze dwa sety, by w trzeciej odsłonie pozwolić na więcej przeciwniczkom. Pilanki próbowały zakończyć mecz remisem, jednak bezskutecznie.  W czwartej części sparingu Pałac spisał się zdecydowanie lepiej i zakończył mecz zwycięstwem.

KS Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła 3:1
(25:19, 25:23, 22:25, 25:18)