Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ostatni tegoroczny weekend w II lidze kobiet

Ostatni tegoroczny weekend w II lidze kobiet

Ciekawie było w ostatniej tegorocznej kolejce w II lidze kobiet. W meczu na szczycie w grupie I WTS Włocławek pokonał SMS Police, co wykorzystała Spójnia Stargard, uciekając rywalom. W grupie 2 wciąż niepokonana jest warszawska Mazovia, ale depcze jej po piętach NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Niespodziewanej porażki w grupie 3 doznał Sokół Radzionków i już został wyprzedzony przez Częstochowiankę, a liderem jest wciąż Polonia Świdnica. W grupie 4 pauzował zespół z Jarosławia i jego przewaga nad Szóstką Mielec stopniała do jednego punktu.

W grupie 1 II ligi kobiet dziewiąte zwycięstwo w sezonie odniosły siatkarki Spójni Stargard. Lider tabeli w trzech setach uporał się na własnym terenie z APS-em Rumia, ale trzeba przyznać, że zespół prowadzony przez trenera Tomasza Kordowskiego postawił się w trzeciej partii faworytkom, przegrywając dopiero po zaciętej końcówce 28:30. W meczu na szczycie bardzo ważne zwycięstwo odniósł WTS Włocławek, który pokonał 3:1 SMS Police. Dzięki tej wygranej podopieczne trenera Marka Zacharka zrównały się z rywalkami punktami i mają podobnie jak one trzy punkty straty do lidera. Nie było niespodzianki w Poznaniu, gdzie SKF Politechnika pewnie w trzech setach pokonał PTPS II Piła. W Elblągu Truso przegrało 0:3 z UKŻPS-em Kościan, notując na swoim koncie już ósmą porażkę w tym sezonie. Mecz Czarnych Słupsk z UKS-em ZSMS Poznań został przełożony na 7 stycznia.

Bez zmian w czołówce tabeli grupy 2. Jedenaste z rzędu zwycięstwo odniosły siatkarki warszawskiej Mazovii. Podopieczne trenera Roberta Kupisza tym razem wygrały derbowy pojedynek ze Spartą, pokonując rywala w trzech setach. Swoje spotkanie wygrał również drugi w tabeli NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który wywiózł trzy punkty z Łasku, nie tracąc w tym spotkaniu nawet seta. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego wciąż mają punkt straty do lidera. Kolejną wygraną na swoim koncie zapisały siatkarki Legionovii, które 3:0 we własnej hali pokonały Nike Węgrów i umocniły się na 3. miejscu w tabeli. Z wygranej i trzech punktów cieszył się również BAS Białystok, który 3:1 wygrał z Dargfilem Rawa Mazowiecka. Po pierwszym zdecydowanie wygranym przez białostoczanki secie kłopoty pojawiły się w drugim. – Trochę rotowaliśmy składem i szansę występu dostały wszystkie zawodniczki. Kiedy już trzeba było gonić wynik, na parkiet wróciła pierwsza szóstka i udało się wygrać na przewagi – mówił trener BAS-u, Sebastian Grzegorek. W meczu Ósemki Siedlce z Krótką Mysiadło nie było emocji. Gospodynie pewnie wygrały 3:0, w trzeciej partii gromiąc rywalki do 9. Ósemka zrównała się punktami z rywalkami i wyprzedziła je w tabeli, awansując na 5. miejsce.

Do sporej niespodzianki doszło w grupie 3 w Katowicach, gdzie miejscowy Sokół wygrał po tie-breaku z wyżej notowanym Sokołem Radzionków. Porażka ta kosztowała zespół z Radzionkowa utratę drugiego miejsca w tabeli, na które wskoczyła po zwycięstwie 3:2 z KPKS-em Halemba drużyna Częstochowianki. Nie zwalnia lider tabeli – Polonia Świdnica wygrała po raz trzynasty w tym sezonie, tym razem wywożąc trzy punkty z Wrocławia w meczu z rezerwami Impelu. Świdniczanki mają już 6 punktów przewagi nad pozostałymi drużynami. Czwarta w tabeli Olimpia Jawor wygrała 3:1 w Szczyrku z drugim zespołem SMS-u PZPS. Dwa punkty mniej od Olimpii ma Silesia Volley Mysłowice, która w trzech setach pokonała w Pszczynie miejscowy PLKS. Mecz Polonii Łaziska Górne z TKS-em Tychy został przełożony i odbędzie się prawdopodobnie w styczniu.

W grupie 4 pauzował lider z Jarosławia, ale zachował swój fotel. O punkt mniej od zespołu SAN-Pajdy ma teraz Szóstka Mielec, która po trzech partiach odprawiła we własnej hali Pogoń Proszowice. Punkt mniej od mielczanek ma Tomasovia Tomaszów Lubelski, która wygrała wyjazdowe spotkanie w Rzeszowie 3:1, pokonując AZS Uniwersytet. Podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego mają jednak jeden mecz rozegrany więcej niż prowadząca dwójka. Serię porażek przełamała w końcu Marba. Zespół z Sędziszowa Małopolskiego pokonał we własnej hali najsłabszą w grupie Sandecję Nowy Sącz 3:0. Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosła Jedynka Siewierz, która w Dąbrowie Górniczej pokonała 3:1 rezerwy MKS-u, wygrywając w pierwszym secie… 25:7! Spotkanie Płomienia Sosnowiec z AZS-em Lublin zostało rozegrane już tydzień wcześniej, a triumfowały w nim podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego.