Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Orlen Liga: Wrocławianki lepsze od Legionovii

Orlen Liga: Wrocławianki lepsze od Legionovii

Siatkarki Impelu Wrocław były faworytkami meczu z Legionovią Legionowo, ale nie weszły dobrze w to spotkanie. W pierwszym secie niespodziewanie to gospodynie okazały się lepsze, ale potem ekipa Marka Solarewicza przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, punktowała zagrywką, była wręcz bezlitosna w kontrataku i zainkasowała trzy punkty. Impel może już spokojnie przygotowywać się do walki w półfinale mistrzostw Polski.

Początek meczu to gra punkt za punkt, ale po bloku na Bociek wrocławianki odskoczyły na 5:3. Kiedy jednak siatki dotknęła Agnieszka Kąkolewska, na tablicy był remis 6:6, a dodatkowo asa serwisowego dołożyła Iga Chojnacka (7:6). Udana kontra Alagierskiej pozwoliła Legionovii przeważać 9:7, legionowianki grały skutecznie w ataku, działał także blok i przy stanie 12:9 dla rywalek o czas poprosił trener Impelu – Marek Solarewicz. Nic to jednak nie dało, przewaga gospodyń wzrosła do czterech oczek. Po kontrataku Courtney i niecelnym zbiciu Chojnackiej różnica wynosiła już tylko punkt na korzyść Legionovii (15:14). Gospodynie szybko jednak wróciły do swojej czteropunktowej przewagi między innymi po asie serwisowym Alicji Grabki (19:15). Skuteczne ataki Moniki  Bociek czy Bączyńskiej pozwoliły miejscowym prowadzić 24:19. W ostatniej akcji pomyliła się w ataku Courtney i to Legionovia objęła prowadzenie w meczu 1:0.

Rozpędzone podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego znakomicie weszły w kolejną partię. Skuteczne ataki Moniki Bociek, a także serwis Bączyńskiej dały im wynik 5:1. Impel jednak szybko rzucił się do odrabiania strat. Błędy gospodyń oraz udana kontra Moniki Ptak dały remis 5:5. Był to początek dominacji Impelu Wrocław. Funkcjonował w ich grze praktycznie każdy element, a zwłaszcza serwis. Imponująca była chociażby seria przy zagrywce Hancock. Pozwoliło to wrocławiankom prowadzić po akcjach Katarzyny Koniecznej i asie serwisowym Hancock oraz bloku Kąkolewskiej już 22:8 – warto odnotować, że Micha Hancock znajdowała się w polu zagrywki od stanu 14:8. Po serii Hancock gorsza nie chciała być też Courtney i popisała się asem (24:9), a w kolejnej akcji zapunktowała Konieczna.

Trzeciego seta po bloku Alagierskiej legionowianki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale wrocławianki natychmiast ruszyły do odrabiania strat i budowania przewagi. Dobra gra blokiem pozwoliła Impelowi przeważać 5:2 i o czas poprosił Maciej Bartodziejski. Po przerwie swoje koleżanki do odrabiania strat próbowała poderwać Monika Bociek, ale nic to nie dało. Atak Megan Courtney i udane bloki przyjezdnych dały Impelowi wynik 11:6, a po chwili asa serwisowego dołożyła także Monika Ptak i różnica wynosiła już sześć oczek. Kiedy na blok nadziała się Katarzyna Konieczna, na tablicy było 12:8 dla wrocławianek, ale potem faworytki ponownie wysoko odskoczyły za sprawą udanych kontrataków Agnieszki Kąkolewskiej (17:9). Kilka minut później atak i punktowe zagrywki Katarzyny Koniecznej oraz błąd Chojnackiej sprawiły, że zrobiło się już 25:12.

W czwartym secie po pomyłce Koniecznej Legionovia prowadziła 3:1. Szybko jednak asem serwisowym wyrównała Kąkolewska. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy najpierw zagrywką zapunktowała Natalia Mędrzyk, a następnie zadziałał wrocławski blok (8:6). Ataki Megan Courtney pozwoliły powiększyć różnicę do trzech oczek (10:7). Legionovia miała problemy ze skończeniem swojego ataku i dalej raz po raz nadziewała się na kontrataki rywalek, w których wrocławianki na przykład w osobie Katarzyny Koniecznej były bezlitosne (13:8). Legionovia się nie poddawała i po asie Bączyńskiej przegrywała już tylko 13:15. Kiedy jednak kontrę wykorzystała Monika Ptak i zadziałał blok, a w ataku pomyliła się Bociek, było już 19:13. Wrocławianki spokojnie kroczyły do zwycięstwa w tym meczu, po nieudanym ataku Rasińskiej prowadziły już 22:15. Piłki meczowe dała udana kontra Katarzyny Koniecznej, ale ostatnie słowo należało do Agnieszki Kąkolewskiej.

Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 1:3
(25:20, 9:25, 12:25, 17:25)

Legionovia: Mikołajewska (2), Chojnacka (9), Grabka (4), Bociek (9), Alagierska (3), Bączyńska (11), Korabiec (libero) oraz Rasińska (2), K. Wawrzyniak, Połeć (3), Adamek i Grzelak (libero)
Impel: Ptak (10), Konieczna (19), Kąkolewska (18), Hancock (6), Mędrzyk (10), Courtney (11), Stenzel (libero) oraz Kossanyiova, Kaczor, Bałucka, Wysocka i Stasiak (libero)