Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Orlen Liga: Udany powrót torunianek

Orlen Liga: Udany powrót torunianek

Gdy gospodynie piątkowego pojedynku gładko uległy w dwóch pierwszych setach, niewielu spodziewało się jeszcze emocji. Po dziesięciominutowej przerwie trener Lorenzo Micelli zmienił cały skład, co wykorzystały siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń, wyraźnie wygrywając kolejne partie. W tie-breaku rzeszowianki również nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych torunianek i ostatecznie podopieczne Nicoli Vettoriego sięgnęły po dwa punkty.

Premierowa partia rozpoczęła się od prowadzenia torunianek, które prowadziły 4:1. W zespole z Rzeszowa natomiast nie funkcjonował dobrze atak, w którym ze skutecznością problemy miała Adela Helić. Z przyjęciem problemy miała zaś Marina Paulava, której jednak pomagał toruński blok. W kontrze jednak radziła sobie Patrycja Polak, dzięki czemu torunianki utrzymywały swoją przewagę. Po ataku Kremeny Kamenowej natomiast na tablicy wyników pojawił się remis, następnie przyjmujące z drużyny z Torunia miały problem z przyjęciem zagrywki Anny Kaczmar, dzięki czemu rzeszowianki zdobyły dziewiąty punkt z rzędu. Od tego momentu gra torunianek posypała się i to przyjezdne wygrały tę partię.

Od początku drugiego seta rzeszowianki znalazły sposób na zablokowanie Patrycji Polak, przez co przyjmująca torunianek nie była już taka skuteczna. Swoją skuteczność natomiast w tym elemencie odnalazła Adela Helić. Honoru gospodyń broniła Rebecca Pavan, której ataku nie była w stanie zablokować Klaudia Kaczorowska. Jednak to był wyjątek, ponieważ w większości akcji bardzo dobrze funkcjonował blok rzeszowskiej ekipy. Gospodynie popełniały za dużo błędów, co błyskawicznie wykorzystywały rywalki. Do końca seta torunianki nie były już w stanie odbudować swojej gry, przegrywając go i tym samym tracąc szansę na awans do półfinału rozgrywek.

Trzecią odsłonę spotkania od udanego ataku rozpoczęła Rebecca Pavan. W drużynie z Rzeszowa natomiast na parkiecie pojawiło się kilka nowych zawodniczek, m.in. Ewa Śliwińska. Początkowo set toczył się punkt za punkt, atak za atak. Dobrze w tym ostatnim elemencie radziła sobie Patrycja Flakus. Nie brakowało także spektakularnych bloków i obron. Rzeszowska ekipa popełniała jednak dużo błędów, przez co jej skuteczność w wielu akcjach pozostawiała dużo do życzenia. W pewnym momencie w polu serwisowym pojawiła się Rebecca Pavan, z której zagrywką rywalki sobie nie radziły. To było gwoździem do trumny rzeszowianek, które po skutecznym ataku Patrycji Polak przegrały tę partię.

Czwarta partia od początku należała do torunianek, które za sprawą Rebeki Pavan doskonale radziły sobie w ataku. Po drugiej stronie siatki skuteczność w tym elemencie podtrzymywała Miroslava Paskowa. Dobrze funkcjonował też toruński blok, jednak przeciwniczki dotrzymywały im kroku. Chwilę później asem serwisowym popisał się Ewa Śliwińska, w ataku natomiast przypomniała o sobie Patrycja Polak. Rzeszowianki nadal popełniały dużo błędów, co odbijało się na ich skuteczności. Ostatecznie właśnie dzięki Rebece Pavan i Patrycji Polak torunianki triumfowały w tym secie.

Tie-breaka rzeszowianki rozpoczęły podobnie jak dwie poprzednie partie w rezerwowym składzie. Doskonale nadal w ataku radziła sobie Rebecca Pavan, rzeszowianki nie znajdowały pomysłu na jej zatrzymanie. Przyjezdne popełniały błędy, co wykorzystywały rywalki i to one prowadziły kilkoma punktami. Następnie dwoma asami serwisowymi popisała się Karolina Szczygieł. Podobnie jak Rebecca Pavan, tak i Patrycja Polak nie straciła swojej skuteczności w ataku. Do końca tej partii niewiele się zmieniło, to torunianki odwróciły losy spotkania i wygrały 3:2.

MVP: Marta Wójcik

Giacomini Budowlani Toruń – Developres SkyRes Rzeszów 3:2
(18:25, 14:25, 25:15, 25:18, 15:9)

Budowlani: Wojcieska (8), Paulava (6), Lewandowska (3), Polak (24), Wójcik (7), Pavan (21), Martinez (libero) oraz Ryznar (3), Janik i Nowak
Developres: Kamenowa (6), Żabińska (3), Kaczmar (5), Helić (13), Mróz (8), Kaczorowska (4), Borek (libero) oraz Szymańska (2), Hawryła (2), Śliwińska (4), Flakus (8), Paskova (13) i Nickowska (libero)