Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Orlen Liga: Pewne i wysokie zwycięstwo dąbrowianek

Orlen Liga: Pewne i wysokie zwycięstwo dąbrowianek

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza rozbiły w Bydgoszczy tamtejszy Pałac 3:0. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego w żadnym z setów nie zdobyły więcej niż 18 punktów. Dąbrowianki pomimo odniesionego zwycięstwa nie poprawiły swojej lokaty w tabeli i po sezonie zasadniczym zagrają o piąte miejsce z ŁKS-em Łódź.

Mecz w Bydgoszczy rozpoczął się od prowadzenia MKS-u 4:1, serią trudnych zagrywek popisała się Tamara Kaliszuk. Gospodynie miały problem z przyjęciem, popełniły błędy w ataku i przy stanie 5:9 o przerwę na żądanie poprosił trener Pałacu Adam Grabowski. Jego podopieczne za sprawą ataków Joanny Kuligowskiej oraz Natalii Krawulskiej zniwelowały straty do jednego punktu (10:11). Potem do głosu ponownie doszły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej, odrzuciły swoje rywalki od siatki, kontrolowały boiskowe wydarzenia i po serii błędów bydgoszczanek prowadziły 19:13. Nie do zatrzymania w ataku była Helena Horka, która punktowała w ekipie MKS-u, bydgoszczanki jeszcze raz zbliżyły się do swoich rywalek i przegrywały 17:20. Większe doświadczenie po stronie dąbrowianek dało znać o sobie w końcówce seta, dobrymi zagrywkami popisała się Kathleen Weiss, a rywalizację w tej partii punktowym atakiem zakończyła Tamara Kaliszuk.

W drugiej partii spotkania obie drużyny do stanu 4:4 grały punkt za punkt, po asie serwisowym Heleny Horki oraz po punktowym zbiciu Marty Ciesiulewicz MKS prowadził 6:4. Rozpędzone dąbrowianki stopniowo powiększały swoją przewagę i po serii trudnych zagrywek Tamary Kaliszuk prowadziły 16:8. Gospodynie miały problem z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego tempa i były w odwrocie. Natalia Misiuna pojedynczymi akcjami próbowała przeciwstawić się swoim rywalkom, ale było to za mało na dobrze dysponowany zespół z Dąbrowy Górniczej. Ekipa znad Brdy miała problemy z przyjęciem, nadziewała się na szczelny blok swoich przeciwniczek i po ataku Tamary Kaliszuk została rozbita w tym secie.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z uderzenia zespołu gości, który ponownie narzucił swój styl gry i prowadził 3:1. Podopieczne Adama Grabowskiego za sprawą Darii Dąbrowskiej wyrównały stan seta na 3:3. Kolejny raz dała o sobie znać Helena Horka i po jej asie serwisowym przyjezdne odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty (8:5). Pomimo ambitnej postawy zespół Pałacu nie zbliżył się do swoich rywalek i po raz kolejny był w odwrocie. Wśród gospodyń w dalszym ciągu szwankowało przyjęcie, co skrupulatnie wykorzystały dąbrowianki. Ciężar gry wzięła na siebie Marta Ciesiulewicz i po serii jej zagrywek na tablicy wyników widniał rezultat 20:11. Podłamane takim obrotem sprawy siatkarki Pałacu nie podjęły już skutecznej rywalizacji i przegrały tego seta w stosunku 18:25.

MVP: Marta Ciesiulewicz

Pałac Bydgoszcz – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(18:25, 13:25, 18:25)

Pałac: Misiuna (7), Krawulska (9), Krzywicka, Kuligowska (1), Śmieszek (3), Pleśnierowicz, Nowakowska (libero) oraz Dąbrowska (2), Fojucik (1) i Ziółkowska
MKS: Horka (15), Ciesiulewicz (6), Weiss (1), Ganszczyk (1), Kaliszuk (6), Sikorska (6), Drabek (libero) oraz  Lemańczyk (libero)