Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Kolejne zwycięstwo bielszczanek

Orlen Liga: Kolejne zwycięstwo bielszczanek

Kolejne zwycięstwo odniosły siatkarki BKS-u Bielsko-Biała, tym razem w pokonanym polu zostawiły one KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tylko w pierwszym secie ostrowczanki były równorzędnym rywalem dla bielszczanek, w pozostałych dwóch dominacja i przewaga BKS-u nie podlegała żadnej dyskusji. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Podbeskidzia znalazła się na ósmym miejscu w tabeli.

Mecz pomiędzy KSZO a BKS-em miał ważne znaczenie dla układu w dolnych rejonach tabeli. Na początku po dwóch zbiciach Pauliny Stroiwąs i Roksany Brzóski prowadziły gospodynie 2:0. Przyjezdne dosyć szybko odpowiedziały, wyrównały stan seta na 3:3 i po ataku Sony Mikyskovej to bielszczanki prowadziły 4:3. Gra obu drużyn falowała, podopieczne trenera Dariusza Parkitnego ponownie odskoczyły swoim rywalkom i po ataku Magdaleny Soter prowadziły 9:6. Ekipa z Podbeskidzia nie pozostała dłużna, Kornelia Moskwa razem z Natalią Skrzypkowska ponownie poderwały swoje koleżanki do walki i był remis 10:10. Ostrowczanki nie dawały za wygraną i dzięki dobrej grze w ataku zapisały kolejne punkty na swoją korzyść i prowadziły 16:11. Bielszczanki w tym okresie gry popełniły kilka błędów własnych i były w odwrocie. Reprymenda udzielona przez Tore Aleksandersena podziałała na jego podopieczne niczym kubeł zimnej wody. BKS poprawił przyjęcie, odrzucił swoje rywalki od siatki i po asie serwisowym Natalii Skrzypkowskiej remisował 16:16. Był to przełomowy moment tego seta, przyjezdne uzyskały kilka chwil później dwupunktową przewagę (20:18), którą w końcówce powiększyły i wygrały inauguracyjną partię spotkania.

Druga partia spotkania była jednostronnym popisem zespołu z Bielska-Białej, odrzucone od siatki ostrowczanki całkowicie oddały pole gry ekipie gości. Przyjezdne punktowały w ataku oraz bloku, ich grę napędziły Jaroslava Pencova oraz Emilia Mucha i na tablicy wyników widniał rezultat 13:3. Liczne zmiany w składzie oraz przerwy na żądanie wzięte przez trenera KSZO na nic się zdały, jego podopieczne były w odwrocie i nie były w stanie odrobić poniesionych strat. Przy stanie 24:13 miejscowe siatkarki zdołały nieco zniwelować straty i zdobyły trzy punkty z rzędu, ale na nic się to zdało. Błąd w polu serwisowym Roksany Brzóski zakończył zmagania w tym jednostronnym secie.

Po dziesięciominutowej przerwie do stanu 3:3 miejscowe siatkarki dotrzymały kroku swoim rywalkom, potem ponownie do głosu doszła ekipa gości, która po serii punktowych bloków i ataków Sony Mikyskovej odskoczyła ostrowczankom na trzy punkty (8:5). Gospodynie traciły dystans punktowy do bielszczanek, Dorota Ściurka razem z Joanną Kapturską próbowały poderwać swoje koleżanki do walki, ale na niewiele się to zdało. W natarciu nadal była ekipa gości, nie do zatrzymania w ataku były Emilia Mucha oraz Sona Mikyskova i dzięki nim BKS prowadził 18:12. Zadowolone takim obrotem sprawy siatkarski spod Klimczoka straciły kilka punktów z rzędu i prowadziły 19:16. Nie miało to jednak większego wpływu na końcowe zwycięstwo podopiecznych Tore Aleksandersena, które przyśpieszyły swoją grę i po zbiciu Natalii Skrzypkowskiej wygrały cały mecz 3:0 i zapisały na swoje konto cenne trzy punkty.

MVP meczu: Magdalena Gryka

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3
(21:25, 16:25, 17:25)

KSZO: Brzóska (9), Polak (2), Stroiwąs (4), Ściurka (12), Kapturska (6), Soter (2), Pauliukouskauja (libero) oraz Szpak, Szałankiewicz (Iibero, 1), Szpak (1), Jocić (1), Thaka (1) i Piotrowska (1)
BKS: Pencova (10), Skrzypkowska (10),  Mikyskova (6), Gryka (5), Moskwa (7), Mucha (13), Wojtowicz (libero) oraz Wańczyk (2)