Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Orlen Liga: Historyczny brąz dla rzeszowianek

Orlen Liga: Historyczny brąz dla rzeszowianek

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów dwukrotnie pokonały ekipę Impel Wrocław. Rzeszowianki najpierw wygrały w Rzeszowie 3:2, a kropkę nad i postawiły na Dolnym Śląsku, kończąc spotkanie z impelkami bez starty seta. To pierwszy, historyczny medal Orlen Ligi Developresu.

Początkowo we Wrocławiu gra toczyła się punkt za punkt, zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Dopiero gdy błędy zaczęły popełniać gospodynie, przeciwniczki zdołały odskoczyć na trzy punkty (13:10). Wrocławianki jednak nie dały za wygraną i po ataku z szóstej strefy Natalii Mędrzyk ponownie wyrównały (13:13). Błąd Moniki Ptak, as Kremeny Kamenowej i pojedynczy blok Klaudii Kaczorowskiej pozwoliły rzeszowiankom na nowo wyjść na prowadzenie, a o czas poprosił trener Marek Solarewicz (16:13). Akcje były coraz bardziej zacięte, za sprawą dobrej gry blokiem wrocławianki po raz kolejny zniwelowały straty (16:17). Chociaż po celnym ataku Katarzyny Koniecznej na tablicy wyników znów pojawił się remis (19:19), przyjezdne ponownie przy skutecznej zagrywce Kaczorowskiej zbudowały przewagę (22:19). Atak z lewego skrzydła Kamenowej dał serię piłek setowych Developresowi, a błąd Koniecznej przypieczętował ich zwycięstwo (25:20).

Z wysokiego C drugą partię otworzyły rzeszowianki, szybko o pierwszy czas poprosił trener Solarewicz (4:0). Nie do zatrzymania była Kremena Kamenowa, a seria przy zagrywce Anny Kaczmar trwała (6:0). Dopiero zagranie po skosie Andrei Kossanyiovej dało pierwszy punkt wrocławiankom (1:6). Wciąż w uderzeniu pozostawały przyjezdne, dobrze funkcjonował ich blok, dlatego drugi raz grę przerwał trener Solarewicz (3:10). Dopiero gdy w polu zagrywki punktować zaczęła Natalia Mędrzyk, wrocławianki zaczęły odrabiać straty, a o czas poprosił trener Lorenzo Micelli (8:12, 10:12). Serię gospodyń przerwał błąd przyjmującej. Chociaż ze zmiennym szczęściem dobrze radziły sobie pozostałe skrzydłowe. Pojedyncze zagrania Agnieszki Kąkolewskiej i Mędrzyk na niewiele już się zdały. As Klaudii Kaczorowskiej zamknął drugą odsłonę.

Od pierwszych piłek trzeciej partii trwała gra punkt za punkt. Siatkarki obu zespołów nie odpuszczały, wymieniając się skutecznymi atakami. Dopiero w dalszej części seta po nieudanych atakach wrocławianek na prowadzenie wyszły rzeszowianki. Po bloku na Megan Courtney o czas poprosił trener Solarewicz (13:10). Wysoką skuteczność utrzymywała Kamenowa, chociaż rzeszowianki nie ustrzegły się prostych błędów, wciąż pozostawały na prowadzeniu (16:14). Przyjezdne nadal zdobywały punkty seriami. Kolejną z nich przerwał blok na Kamenowej (15:21). Rzeszowianki nie traciły koncentracji aż do ostatnich akcji. Piłkę na wagę zwycięstwa w tym meczu i przypieczętowania zdobycia brązowych medali skończyła z lewego skrzydła Adela Helić (25:17).

MVP: Kremena Kamenowa

Impel Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(20:25, 16:25, 17:25)

Impel Wrocław: Ptak (3), Konieczna (7), Kąkolewska (6), Hancock (1), Mędrzyk (12), Courtney (6), Stenzel (libero) oraz Kossanyiova (5), Kaczor (1), Cembrzyńska i Bałucka (1)
Developres Rzeszów: Kamenowa (15), Żabińska (3), Kaczmar (2), Helić (12), Mróz (3), Kaczorowska (11), Borek (libero) oraz Szczygieł (1) i Paskowa (1)