Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Chemik Police z kolejnym złotem!

Orlen Liga: Chemik Police z kolejnym złotem!

Siatkarki Chemika Police już po dwóch wygranych setach mogły cieszyć się z kolejnego mistrzostwa Polski. Podopieczne Jakuba Głuszaka z Łodzi wywiozły sporą zaliczkę i zwycięstwo w dwóch partiach dawało im tytuł. Choć policzanki w trzeciej odsłonie uległy Budowlanym Łódź, to ostatecznie zamknęły to spotkanie finałowe w czterech setach.

Policzanki zaczęły spokojnie, a przyjezdne chciały pokazać, że nie przejechały połowy Polski, by zebrać baty. Solidnie w spotkanie weszła Kaja Grobelna, która radziła sobie o wiele lepiej niż w pierwszym starciu obu ekip. Wyrównana walka toczyła się do stanu 17:17. Zabójcza końcówka należała jednak do gospodyń. Kąśliwą zagrywkę posłała Joanna Wołosz, punktowy blok dołożyła Katarzyna Zaroślińska, Chemik premierową partię wygrał ostatecznie 25:19.

Drugą odsłonę ekipa ze Szczecina rozpoczęła od mocnego akcentu. Długą serię trudnych serwisów posłała Wołosz, która tego dnia miała czucie w zagrywce. Policzanki szybko odskoczyły na kilka oczek. Chemik utrzymywał dokładne przyjęcie, co pozwalało gospodyniom uruchamiać wszystkie strefy ataku, szczególnie atak ze środka. Drugą odsłonę zbiciem z jednej nogi skończyła Agnieszka Bednarek-Kasza (25:20). Po dwóch partiach Chemik był pewien zdobycia czwartego z rzędu mistrzostwa Polski, jednak po 10-minutowej przerwie trzeba było wyjść na parkiet i dograć spotkanie.

Utrzymanie koncentracji okazało się dość problematyczne. Budowlani nie chciały wyjechać bez walki. Trener Jakub Głuszak desygnował na parkiet zmienniczki, a łodzianki świetnie radziły sobie w ofensywie, a do tego dokładały udane bloki (18:15). Policzanki starały się zakończyć to spotkanie w trzech setach, głównie za sprawą Aleksandry Jagieło (22:22). Błędy środkowej miejscowego teamu przechyliły jednak szalę zwycięstwa w tej partii na korzyść Budowlanych (22:25).

W kolejnej odsłonie policzanki wysoko przegrywały (4:9), jednak wtedy impuls do gry dała Aleksandra Jagieło. Kapitan Chemika skończyła kilka trudnych piłek, następnie ponownie dołożyła do swojego repertuaru zagrywkę. Policzanki doprowadziły do końcówki na przewagi, którą zwyciężyły po ataku Katarzyny Zaroślińskiej (26:24).

MVP: Aleksandra Jagieło
Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1
(25:19, 25:20, 22:25, 26:24)

Chemik: Werblińska (3), Bednarek-Kasza (6), Veljković (13), Wołosz (5), Jagieło (23), Zaroślińska (20), Zenik (libero) oraz Blagojević (6), Bełcik (1), Krzos (libero) i Gajgał-Anioł
Budowlani: Polańska (8), Pycia (13), Beier (9), Grobelna (23), Vincourova (5), Grajber (12), Maj-Erwardt (libero) oraz Twardowska (1), Strózik, Dreczka, Tobiasz i Pelc