Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Ten sezon zapamiętam do końca życia

Aleksander Śliwka: Ten sezon zapamiętam do końca życia

fot. Katarzyna Antczak

– Ten sezon zapamiętam do końca życia, gdyż jako człowiek i siatkarz zrobiłem bardzo duży postęp. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie tylko lepiej – mówił Aleksander Śliwka po ostatnim spotkaniu w sezonie 2016/2017.

22-letni przyjmujący ten sezon może zaliczyć do niezwykle udanych. Aleksander Śliwka w 102 rozegranych setach zdobył aż 336 punktów. Wiele z nich decydowało o zwycięstwie w poszczególnych partiach siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnik dwukrotnie odbierał statuetkę MVP za najlepszego zawodnika w danym spotkaniu – w wyjazdowym meczu przeciwko BBTS-owi Bielsko-Biała (wygranym 3:0) oraz Cuprum Lubin (zwycięstwo 3:1). Po ostatnim meczu w sezonie postanowiliśmy zapytać sportowca, jak ocenia miniony w sezon w swoim wykonaniu oraz jaką widzi dla siebie przyszłość.Zwycięstwem z Cuprum Lubin zakończyliśmy sezon 2016/2017, w którym zajęliśmy 5. miejsce. Jesteś szczęśliwy, że to już koniec, czy smutny, bo chciałbyś jeszcze zagrać kilka spotkań podczas udanego sezonu?

Aleksander  Śliwka: – Z każdy meczem czułem coraz większą frajdę. To była ogromna przyjemność grać z takim zespole i szkoda, że sezon już się zakończył, bo z chęcią zagrałbym jeszcze kilka spotkań. Jestem bardzo wdzięczny całemu Olsztynowi i uważam, że kibice mogą być z nas zadowoleni.

Jak współpracowało ci się z włoskim szkoleniowcem, Andreą Gardinim?

– Tutaj dano mi szanse i jestem wdzięczny każdej osobie, która się do tego przyczyniła. Szczególnie trenerowi, gdyż zaufał mojej osobie i stawiał na mnie przez cały sezon – niezależnie czy były to gorsze mecze czy treningi w moim wykonaniu. Andrea zrobił dla mnie bardzo wiele i jestem mu za to wdzięczny. Ten sezon zapamiętam do końca życia, gdyż jako człowiek i siatkarz zrobiłem bardzo duży postęp. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie tylko lepiej.

Do Olsztyna trafiłeś na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów. Gdzie zatem spędzisz najbliższy sezon?

– Jeszcze nie mam stuprocentowej pewności, gdzie zagram w przyszłym sezonie i dopóki nie będę tego pewien, to niestety nic na ten temat nie powiem.

Chciałbyś jednak pozostać w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur, wrócić do Rzeszowa czy wybrać inny kierunek?

– To był piękny sezon, a w Olsztynie spędziłem wspaniały czas. Z miła chęcią zagrałbym tutaj kolejny rok. Są jednak rzeczy, które są poza moją kontrolą. Cały czas jestem zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów i to, gdzie zagram w przyszłym sezonie, to dopiero się okaże w ciągu najbliższych kilku tygodni.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved