Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Norwid Częstochowa najlepszy na turnieju w Jaworznie

Norwid Częstochowa najlepszy na turnieju w Jaworznie

Pierwszoligowi siatkarze Norwida Częstochowa wygrali wszystkie swoje spotkania w XV Turnieju Siatkówki Mężczyzn pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna i bezdyskusyjnie go wygrali. Częstochowianie wyprzedzili MCKiS Jaworzno, MKS Andrychów oraz AGH Kraków – wszystkie te zespoły miały po jednym zwycięstwie.

Od czwartku do soboty rozgrywany był XV Turniej Siatkówki Mężczyzn pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna z udziałem dwóch pierwszoligowców i dwóch drużyn drugoligowych. W czwartek zmagania rozpoczęli gospodarze, siatkarze MCKiS-u Jaworzno oraz AGH Kraków. Podopieczni trenera Mariusz Łozińskiego po wygraniu dwóch setów spuścili z tonu i do głosu doszli krakowianie, którzy wygrali dwie kolejne partie, doprowadzając do tie-breaka. W decydującym secie ponownie lepsi okazali się siatkarze AGH i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym meczu.

W piątek pierwszoligowy Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał w trzech setach drugoligowca z Jaworzna. Podopieczni trenera Radosława Panasa tylko w drugim secie mieli problemy, wygrywając na przewagi. W drugim meczu tego dnia doszło do małej niespodzianki, bowiem siatkarze drugoligowego MKS-u Andrychów pokonali grającą klasę wyżej drużynę AGH 3:1.

W meczach sobotnich okazało się, że częstochowianie są zdecydowanie najlepsi w tym turnieju. Norwid pokonał 3:0 MKS Andrychów, a po chwili przerwy podopieczni trenera Panasa zmierzyli się z AGH Kraków. Częstochowianie dwukrotnie w tym meczu obejmowali prowadzenie, a rywale dwa razy wyrównywali. Ostatecznie losy meczu siatkarze Norwida rozstrzygnęli w tie-breaku i mając na koncie komplet zwycięstw, zapewnili sobie pierwsze miejsce w turnieju. W ostatnim meczu zespół MCKiS-u Jaworzno pokonał MKS Andrychów 3:0 i ta wygrana dała gospodarzom drugie miejsce w turnieju.