Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Niepokonane bydgoszczanki wygrały Poznań Cup

Niepokonane bydgoszczanki wygrały Poznań Cup

W Poznaniu dobiegł końca turniej, w którym udział wzięły trzy drużyny z I ligi kobiet oraz jedna ekipa z Orlen Ligi. W sobotę rozegrano cztery spotkania, natomiast w niedzielę dwa. Bez porażki Poznań Cup zakończyły siatkarki Pałacu Bydgoszcz, co dało im zwycięstwo w tym turnieju.

Poznański turniej był jedną z okazji do sprawdzenia, na jakim etapie przygotowań są poszczególne zespoły. Trenerzy drużyn rotowali składami, co pozwoliło im przekonać się o dyspozycji poszczególnych zawodniczek i poznać ich sposób zachowania w trakcie meczów. W pierwszy dniu Poznań Cup kibice byli świadkami dwóch trzysetowych spotkań (Pałac – MKS Calisia i Joker – Enea Energetyk), jednego czterosetowego (Joker – MKS Calisia) oraz jednego pięciosetowego (Enea Energetyk – Pałac Bydgoszcz).

W niedzielę rozegrano tylko dwa mecze. Jako pierwsze na boisko wybiegły niepokonane dotąd siatkarki Pałacu Bydgoszcz, a ich przeciwniczkami był pierwszoligowiec ze Świecia. W pierwszym secie nie brakowało walki, wynik decydował się w końcówce, a zwycięstwo ostatecznie należało do siatkarek Jokera. Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg, bowiem zdominowały ją Pałacanki, a pierwszoligowiec zdołał zdobyć zaledwie 14 punktów. Chociaż w kolejnych setach siatkarki ze Świecia poprawiły swoją grę, nie zdołały już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i poznański turniej zakończyły bez zwycięstwa, natomiast Pałac przypieczętował swoją wygraną w rozgrywkach.

Na zakończenie Poznań Cup gospodynie – Enea Energetyk Poznań podejmowały MKS Calisię Kalisz. Przyjezdne po pierwszym dniu rywalizacji miały na swoim koncie zwycięstwo i porażkę, podobny bilans meczów miał Energetyk. W inauguracyjnej odsłonie lepiej zaprezentowały się kaliszanki, które wygrały do 21. W drugiej partii wszystko wskazywało na zwycięstwo gospodyń, jednak przy stanie 24:21 dla poznanianek przyjezdne popisały się efektowną serią punktów i odwróciły wynik, wygrywając 26:24. Taki przebieg seta podłamał siatkarki z Poznania. MKS przejął kontrolę nad pojedynkiem i ostatnią odsłonę wygrał do 13. Zwycięstwo 3:0 dało zespołowi z Kalisza drugie miejsce w całym turnieju.

KS Pałac Bydgoszcz – Joker Świecie 3:1
(24:26, 25:14, 25:23, 25:18)

MKS Calisia Kalisz – Enea Energetyk Poznań 3:0
(25:21, 26:24, 25:13)