Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Niemki trzecią drużyną II dywizji World Grand Prix

Niemki trzecią drużyną II dywizji World Grand Prix

Reprezentacja Niemiec znalazła się na podium w 2. dywizji tegorocznego World Grand Prix. Podopieczne trenera Koslowskiego w spotkaniu o trzecie miejsce pokonały w Ostrawie reprezentantki gospodarzy, a mecz zakończył się w czterech setach.

Po nierównej grze i błędach obu drużyn w połowie seta Czeszki za sprawą dobrego bloku zaczęły wysuwać się na prowadzenie (15:12). Niemki jednak walczyły do samego końca. A ich dobra gra, połączona z nieskutecznością przeciwniczek, pozwoliła im wyrównać stan seta (18:18). Lippmann wzięła na siebie ciężar gry w ostatnich akcjach i choć Czeszki długo się broniły, nie wytrzymały intensywności gry w końcówce, a reprezentantki Niemiec w ostatniej chwili odwróciły losy partii na swoją korzyść.

Drugi set, choć na początku był wyrównany, z czasem zaczął wymykać się Niemkom z rąk. Czeszki grały skutecznie w ataku, podbijały też sporo piłek, co pozwoliło im budować przewagę. Ta wynosiła w pewnym momencie cztery punkty (13:9). O czas poprosił wtedy trener reprezentacji Niemiec, ale nic to nie dało. Mljenkova wspólnie z Kojdovą solidnie pracowały na prowadzenie swojego zespołu (19:13). Gra rywalek posypała się zupełnie, co było wodą na młyn dla reprezentantek Czech. Te nie odpuściły do samego końca i szybko triumfowały w secie.

Długi czas w trzeciej części meczu żadna z drużyn nie potrafiła przejąć wyraźnego przewodnictwa. Obaj trenerzy zdawali sobie sprawę, że ta odsłona może mieć kluczowy wpływ na całe spotkanie. Dlatego na tym jej etapie co chwilę drużyny schodziły na przerwy, by porozmawiać ze swoimi szkoleniowcami. Wszystko to toczyło się jednak przy większym bądź mniejszym prowadzeniu Niemek, które jeszcze lepiej spisały się w końcówce, kończąc seta wygraną – po punktującej zagrywce.

Czeszki nie poddawały się jednak i starały się od początku kolejnej odsłony narzucić rywalkom swoje tempo gry. Wychodziło im to z różnym skutkiem, ale pozwalało też delikatnie prowadzić. Gdy Struskova udanie zagrała blokiem (13:11), był to ostatni moment przewagi reprezentacji Czech. Lippmann w polu zagrywki zrobiła swoje, Niemki zaczęły odrabiać straty, a na drugiej przerwie technicznej miały już jedno oczko przewagi. Spore problemy z przyjęciem niemieckiej zagrywki sprawiły, że Czeszki w ostatnich akcjach nie podjęły takiej walki, jak na początku seta, a reprezentantki Niemiec zakończyły mecz wygraną i zajęły 3. miejsce w II dywizji World Grand Prix.

Niemcy – Czechy 3:1
(25:23, 17:25, 25:20, 25:23)

Niemcy: Lippmann (26), Geerties (12), Schölzel (7), Hanke (6), Stigrot (3), Pettke (2), Dürr (libero) oraz Poll (11), Schwertmann (4) i Kemmsies (1)
Czechy: Kojdova (19), Toufarova (16), Mlejnkova (13), Struskova (11), Purchartova (8), Vincourova (5), Dostalova (libero) oraz Kohoutova, Bednárová i Vankova (libero)