Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Pierwszy”polski” półfinał dla Bołądzia

Niemcy M: Pierwszy”polski” półfinał dla Bołądzia

W miniony weekend rozegrane zostały pierwsze półfinałowe starcia w niemieckiej Bundeslidze siatkarzy. Broniący mistrzowskiego tytułu zawodnicy Berlin Recycling Volleys pewnie, bez straty seta pokonali United Volleys Rhein-Main. We Friedrichshafen z kolei doszło do pierwszego „polskiego” półfinału. Lepszy okazał się VfB Bartłomieja Bołądzia, który w czterech setach pokonał Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching Bartosza Pietruczuka.

Półfinałowa walka w Bundeslidze rozpoczęła się od pojedynku Berlin Recycling Volleys z  United Volleys Rhein-Main. Spotkanie pewnie wygrali siatkarze z niemieckiej stolicy. W pierwszej partii obrońcy mistrzowskiego tytułu pokonali rywali 25:21. Prawdziwy pokaz siły dali jednak w kolejnej odsłonie, kiedy rozbili drużynę z Frankfurtu nad Menem aż do 12. W trzeciej berlińczycy postawili kropkę nad i triumfując 25:17. Do zwycięstwa ekipę Stelio Moculescu poprowadził Paul Carroll. Australijczyk atakował z 53-procentową skutecznością i zapisał na swoim koncie 16 punktów. Po drugiej stronie siatki najlepiej spisywał się jego rodak Lincoln Williams, zdobywca 11 oczek.

We Friedrichshafen miejscowy VfB Bartłomieja Bołądzia zmierzył się z Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching, w szeregach którego występuje inny Polak, Bartosz Pietruczuk. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy wygrali pierwszą partię 25:21. W kolejnym secie inicjatywę całkowicie przejęli jednak wicemistrzowie Niemiec. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena pokonał gości, pozwalając im na zdobycie jedynie 14 oczek. Po kolejnej, wygranej do 22 odsłonie ekipa z Friedrichshafen prowadziła w meczu już 2:1. Siatkarze Unterhaching nie zdołali już wybić rywali z rytmu. Gospodarze wygrali bowiem 25:18, a całe spotkanie 3:1. Dobrze w zwycięskiej ekipie zaprezentował się Bartłomiej Bołądź. Polak zdobył 14 punktów, tylko o oczko mniej niż najskuteczniejszy w jego zespole David Sossenheimer. W szeregach przyjezdnych najlepiej spisał się Igor Grobelny, który atakował z 65-procentową skutecznością i był autorem 19 punktów. Bartosz Pietruczuk z kolei dał swojej drużynie 11 oczek.

Kolejne półfinałowe spotkania rozegrane zostaną w najbliższą środę. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.