Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: O mistrzostwie zadecyduje piąty mecz

Niemcy M: O mistrzostwie zadecyduje piąty mecz

Siatkarze VfB Friedrichshafen w finałowych starciach z Berlin Recycling Volleys przegrywali już 0:2. Wygrali jednak dwa kolejne spotkania i o rywalizacji o złoty medal mistrzostw Niemiec zadecyduje piąty mecz, który odbędzie się już w środę. W starciu numer cztery lepsi bowiem okazali się gracze Vitala Heynena, którzy w Berlinie triumfowali w tie-breaku.

Czwarte finałowe starcie rozpoczęło się od wyraźnego prowadzenia VfB Friedrichshafen, które premierową odsłonę w Berlinie wygrało wysoko, 19:25. W drugim secie długo sporą zaliczkę mieli siatkarze Steliana Moculescu (16:11), jednak ekipie znad Jeziora Bodeńskiego udało się dogonić rywali i o wyniku tej odsłony decydowała długa i zacięta gra na przewagi. W niej więcej chłodnej głowy zachowali goście (33:31). Nie udało im się jednak pójść za ciosem w dwóch następnych częściach meczu i ostatecznie o wyniku czwartego pojedynku o złoty medal decydował tie-break. W nim szybko na prowadzenie wyszli goście (5:2), jednak wygraną przypieczętowali dopiero po gorącej końcówce. Tym samym decydujący o tytule mecz odbędzie się w środę we Friedrichshafen.

VfB Friedrichshafen lepiej od rywali zagrało w ofensywie, kończąc 47 proc. swoich akcji, choć to Berlin Recycling Volleys postawił aż 14 punktowych bloków. W szeregach ekipy ze stolicy Niemiec liderem był Adam White, zdobywca 26 oczek. Wspiera go Paul Carroll, ale to było za mało, aby myśleć o zwycięstwie w tym pojedynku. Po drugiej stronie siatki najlepiej punktującym graczem był Protoplastis – 19 oczek, a 16 od siebie dołożył David Sossenheimer. Bartłomiej Bołądź wchodził na zmiany w drugim, trzecim oraz czwartym secie i w tym czasie zapisał na swoim koncie 4 punkty, kończąc 50 proc. akcji ofensywnych. Ważnymi ogniwami w ekipie prowadzonej przez Vitala Heynena byli także Andreas Takvam – 12 punktów i Philipp Collin, który również zanotował 12 zdobytych oczek.