Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Berlin Recycling Volleys z kolejnym mistrzostwem

Niemcy M: Berlin Recycling Volleys z kolejnym mistrzostwem

Piąty mecz zadecydował o tytule mistrzowskim w niemieckiej Bundeslidze. Berlin Recycling Volleys w środę w trzech setach pokonał VfB Friedrichshafen i tym samym po raz trzeci z rzędu i po raz dziewiąty w historii okazał się najlepszym zespołem w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Ze srebrnymi medalami sezon zakończyli więc atakujący Bartłomiej Bołądź, asystent trenera Adam Swaczyna i selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen. Belg już w czwartek poprowadził pierwszy trening z biało-czerwonymi. Środowy mecz był ostatnim w karierze Simona Tischera, rozgrywającego VfB.

Podopieczni Steliana Moculescu szybko starali się narzucić rywalom swój styl gry. W pierwszym secie gra początkowo była wyrównana, ale Berlin Recycling Volleys w dalszej fazie seta odskoczył na 16:12 i cały czas utrzymywał prowadzenie. Nie oddał go już do końca seta (21:17, 25:20). W drugiej partii od samego początku na boisku dominowali tylko i wyłącznie siatkarze ze stolicy kraju (6:1, 8:2, 11:4). Podopieczni Vitala Heynena starali się odrabiać straty, ale nie byli w stanie znaleźć recepty na znakomicie grającego przeciwnika (10:16, 13:20). Ostatecznie zdołali ugrać w tej partii zaledwie 17 punktów. W trzecim secie po wyrównanym początku goście odskoczyli na 8:6 i w dalszej jego fazie dzięki pewnej i konsekwentnej grze nie pozwolili rywalom nawet na pomyślenie o doprowadzeniu do remisu. Berlin Recycling Volleys prowadził 16:12 i 18:13. Podopieczni Vitala Heynena zerwali się jednak do walki i zbliżyli na dwa oczka (17:19, 20:22). Ostatecznie pogoń okazała się zbyt późna i po zepsutej zagrywce siatkarze z Friedrichshafen musieli uznać wyższość rywala.

Ekipa Steliana Moculescu zdominowała mimo słabszego przyjęcia swojego odwiecznego rywala przede wszystkim w ataku i to zarówno przy pozytywnym przyjęciu (64% do 56% skuteczności), jak i negatywnym (50% do 40% skuteczności). Ogólnie Berlin Recycling Volleys skończył 54% swoich akcji w ataku, zaś rywale 47%. Goście byli także skuteczniejsi w kontrze (50% do 42%). W bloku było 10:6 na korzyść siatkarzy ze stolicy, a w asach serwisowych 4:3 dla mistrzów Niemiec. Dobry mecz po stronie ekipy Steliana Moculescu rozegrał Adam White, zdobywając aż 19 oczek, 13 dołożył drugi z Australijczyków, Paul Carroll. Dla pokonanych po 11 oczek zdobyli Daniel Malescha i David Sossenheimer. Bartłomiej Bołądź wchodził w każdym secie na zmiany i zdobył dwa punkty atakiem (50% efektywności). – Berlin Recycling Volleys był tego dnia po prosty lepszy. Nie pozwolił nam zagrać naszej gry, gratulacje dla niego – skomentował trener Heynen.