Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nicola Vettori: Wreszcie zagraliśmy dobrze

Nicola Vettori: Wreszcie zagraliśmy dobrze

fot. Bogusław Krośkiewicz

Wygrany mecz z BKS-em Bielsko-Biała będzie przełomem dla Giacomini Budowlanych Toruń? – Wreszcie zagraliśmy dobrze przez prawie całe spotkanie – mówi trener Nicola Vettori. – Ta zła passa została przerwana w Łodzi, skąd przywieźliśmy punkt. Teraz wywalczyłyśmy dwa i mamy apetyty na więcej. Zobaczymy, jak to będzie w Sopocie – dodaje Patrycja Polak.

Runda rewanżowa w Orlen Lidze na razie układa się pomyślnie dla beniaminka, choć mogło być znakomicie. Torunianki były blisko zwycięstwa w Łodzi, we własnej hali w poniedziałek BKS Bielsko-Biała także mogły pokonać za trzy punkty. Najważniejsze, że w każdym meczu dopisały coś do swojego konta. Trener Nicola Vettori cieszy się, że coraz mniej jest przestojów w grze. – Wreszcie wygraliśmy mecz i to do tego grając na dobrym poziomie przez prawie całe spotkanie.Mieliśmy kilka momentów słabości, w trakcie których rywali potrafiły seryjnie zdobywać punkty, ale ogólnie mogę być zadowolony. Cieszę się, że wytrzymaliśmy mentalnie i pod względem technicznym, bo cały czas mamy problemy z przyjęciem – powiedział szkoleniowiec. Ten element trzeba koniecznie poprawić. Po kontuzji Ilony Gierak jest spora luka na przyjęciu, bo Patrycja Polak dużo lepiej czuje się w ataku. – Zdarzały się błędy, ale potrafiliśmy ominąć je w inny sposób, czyli grając z głową i dobrze blokując, dobrze spisując się na zagrywce i dobrze funkcjonującym kontratakiem. Jako drużyna byliśmy bardzo skoncentrowani i skupieni na tym, co mamy robić i to zrealizowaliśmy – dodał szkoleniowiec.

Rozwiązać kłopot z przyjęciem mógłby transfer nowej zawodniczki, ale na razie nic w tej kwestii się nie wydarzyło. Vettori przyznaje, że nowa przyjmująca bardzo by się przydała, ale dodaje, że „nic na ten temat nie ma w powietrzu”. Dwa dobre mecze pozwoliły nieco odrobić strat do bezpośrednich rywali. Giacomini Budowlani wciąż są ostatni w Orlen Lidze, ale do dziesiątego Atomu Trefla, z którym zmierzą się w kolejnym meczu, tracą zaledwie punkt. – Po nieudanej pierwszej rundzie bardzo chciałyśmy odbić się od dna. Może zasłużyłyśmy na więcej punktów w tych meczach, ale dają nam nadzieję, że ten rok będzie dla nas łaskawszy. Początek nowego roku na pewno jest lepszy niż końcówka poprzedniego – podkreśla Marta Wójcik.Zabrakło nam trochę koncentracji i przez to traciliśmy sety i punkty w meczu w Łodzi teraz u siebie z BKS-em.

Patrycja Polak dodaje: – Zwycięstwo na pewno cieszy, tym bardziej że miałyśmy serię takich meczów, w których nie byłyśmy w stanie zdobyć punktów. Ta zła passa została przerwana w Łodzi, skąd przywieźliśmy punkt. Teraz wywalczyłyśmy dwa i mamy apetyty na więcej. Zobaczymy, jak to będzie w Sopocie.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved