Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Natalia Mędrzyk: Spokojnie, będziemy wygrywać to, co mamy wygrywać

Natalia Mędrzyk: Spokojnie, będziemy wygrywać to, co mamy wygrywać

Chemik Police przegrał pierwszy mecz w nowym sezonie, którego stawką był Superpuchar Polski. W stosunku 3:1 lepsze okazały się wicemistrzynie Polski, siatkarki Budowlanych Łódź. Policzanki jednak nie robią z tej porażki tragedii, Natalia Mędrzyk podkreśliła fakt, że zespół spotkał się w pełnym składzie dopiero dwa dni przed meczem.

Przyjmująca Chemika Police podkreśliła, że ten brak zgrania był widoczny w spotkaniu o superpuchar. Przypomnijmy, że dopiero dołączyły do zespołu medalistki mistrzostw Europy, jak Mirković, Busa, Veljković czy Balkestein-Grothues. – Zadecydowały błędy własne, wiele nieporozumień, które przytrafiły nam się na boisku. Trochę tłumaczy nas fakt, że nie jesteśmy ze sobą zbyt długo, bo spotkaliśmy się zaledwie 2 dni temu. Nie możemy siać afery, mam nadzieję, że wszystko będzie szło w lepszym kierunku. Spokojnie, będziemy wygrywać to, co mamy wygrywać – powiedziała Natalia Mędrzyk.

W czwartym secie podopieczne Jakuba Głuszaka prowadziły już 21:17 i były bliskie doprowadzenia do tie-breaka, jednak finalnie zwycięskie z parkietu zeszły łodzianki. – Byłam przekonana, że wygramy tego seta. Być może przekonanie za bardzo nas rozluźniło? Tak jak mówiłam, zaważyły błędy własne, piłki oddawane za darmo, które wpadały nam w boisko. Wszystko jest do poprawy, będzie dobrze – przyznała Natalia Mędrzyk. Pierwszy mecz ligowy siatkarki Chemika rozegrają już w sobotę, przeciwnikiem będzie zespół z Torunia.

źródło: chemik-police.com, inf. własna