Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23 K: Słowenia lepsza w meczu na szczycie gr. A

MŚ U-23 K: Słowenia lepsza w meczu na szczycie gr. A

Świetnie w mistrzostwach świata do lat 23 w Ljubljanie spisują się siatkarki Słowenii. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego pokonały 4:0 reprezentację Chin i pozostają jedynym niepokonanym zespołem w grupie A. Cenną wygraną po zaciętym meczu z Argentyną odniosła Dominikana, po raz pierwszy wygrały Egipcjanki.

W trzecim dniu rozgrywanych w Ljubljanie mistrzostw świata do lat 23 siatkarek zacięty mecz stoczyły ze sobą drużyny Dominikany i Argentyny. Już pierwsza partia przyniosła mnóstwo emocji, w końcówce na przewagi wygrały Albicelestes 23:21. Argentynki po zwycięstwie w drugim secie miały już sporą przewagę w tym meczu, ale od trzeciej partii warunki zaczęły dyktować siatkarki z Ameryki Środkowej. Wygrały do 12, a następnie czwartego seta na przewagi 17:15 i wyrównały stan spotkania. Kolejne dwie partie znów rozstrzygały się na przewagi – najpierw górą były Dominikanki, potem jednak Argentynki wyrównały na 3:3. W ostatniej partii siatkarki z Dominikany już rozbiły rywala do 5 i to one zgarnęły dwa punkty i zapisały na swoim koncie drugie zwycięstwo. Kolejne dobre spotkanie rozegrała Madeline Guillen Paredes, która zdobyła 22 punkty. Argentyna z trzema porażkami na koncie zamyka tabelę grupy A.

W meczu dwóch niepokonanych zespołów gospodynie rywalizowały z reprezentacją Chin. Słowenki świetnie rozpoczęły to spotkanie, wygrały pierwszego seta do 11, a potem idąc za ciosem, również drugą partię do 12. Chinki nie mogły się odnaleźć na boisku, w trzecim secie zdołały zdobyć zaledwie 5 punktów, a podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego dokończyły dzieła w secie czwartym. Wygrały 15:8 i pewnie sięgnęły po trzy punkty. Ponownie najwięcej punktów dla ekipy gospodyń zdobyła Iza Mlakar (11). Słowenia z kompletem punktów prowadzi w tabeli grupy A, Chinki mają na koncie dwie wygrane i jedną porażkę i czeka je walka do końca o awans do półfinału.

W ostatnim wtorkowym meczu tej grupy Tajlandia zmierzyła się z siatkarkami z Egiptu. Egipcjanki rozpoczęły to spotkanie od wygranego seta do 9, ale w drugim musiały uznać wyższość rywalek. W trzecim secie znów górą były siatkarki z Afryki Północnej, ale Azjatki znów wyrównały. Ogromne znaczenie dla wyniku meczu miała końcówka piątego seta, w którym lepsze okazały się Egipcjanki (16:14). Zespół Tajlandii już się nie podniósł, przegrał szóstą partię dość gładko do 4 i Egipt zgarnął cenne trzy punkty, zapisując tym samym na swoim koncie pierwszą wygraną. Radość ubranych od stóp do głów młodych siatkarek była ogromna, a szczególne powody do zadowolenia miała Aya Elshamy, która w tym meczu zapisała na swoim koncie 22 punkty i była zdecydowaną liderką egipskiego zespołu.