Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23 K: Słowenia i Chiny niepokonane w grupie A

MŚ U-23 K: Słowenia i Chiny niepokonane w grupie A

Siatkarki Słowenii i Chin mają na koncie po dwie wygrane i przewodzą w tabeli grupy A mistrzostw świata siatkarek do lat 23. Cenną wygraną odniosły siatkarki Tajlandii, które pokonując Argentynę, wciąż zachowały szanse na walkę o medale. Z dobrej strony pokazują się młode Egipcjanki mimo drugiej porażki z rzędu.

Mecz Tajlandii z Argentyną był spotkaniem o zachowanie szans na walkę o fazę pucharową, bowiem oba zespoły miały już na swoim koncie porażkę na inaugurację turnieju. Lepiej rozpoczęły siatkarki z Ameryki Południowej, które wygrały pierwszego seta do 11, jednak niedługo cieszyły się z prowadzenia. Azjatki rozbiły rywala w drugim secie do 5, a po wygraniu dwóch kolejnych partii do 10 i 12 były już o krok od wygranej. Albicelestes zerwały się jeszcze do walki i po wygraniu piątego seta 15:13 zmniejszyły rozmiary porażki, ale w kolejnym secie Tajlandia znów była górą i wygrała całe spotkanie 4:2, zgarniając cenne trzy punkty. 20 punktów dla swojej drużyny zdobyła w tym spotkaniu Wipawee Srithong.

Chinki zmierzyły się z drużyną Egiptu, która mimo porażki dobrze zaprezentowała się w pierwszym meczu z Dominikaną. Azjatki już w pierwszym secie przeżyły mały szok, bowiem dobrze grające siatkarki z Afryki Północnej wygrały 15:10. Drugi set należał do Azjatek, które wyrównały stan spotkania, ale po chwili Egipt znów był na prowadzeniu, po wygranej do 12. Chinki ostro wzięły się do pracy, wygrały 15:10, ponownie doprowadzając do wyrównania, a w dwóch kolejnych setach już pokazały rywalkom ich miejsce w szeregu. Wygrały pewnie obie partie do 7 i całe spotkanie 4:2, notując na swoim koncie drugie zwycięstwo. Duża w tym zasługa Yunlu Wang (16 pkt.), Ye Jin (15) oraz Kailun Yan, która zdobyła 14 punktów.

W ostatnim poniedziałkowym meczu tej grupy gospodynie turnieju zmierzyły się z Dominikaną. Słowenki świetnie rozpoczęły to spotkanie, wygrywając pierwszego seta do 11 i drugiego do 9. Znów świetnie spisywała się Iza Mlakar (16 pkt.), której kroku dorównywała Saša Planinšec (16 pkt.). Trzeci set należał jednak do siatkarek z Ameryki Środkowej, które świetnie grały również w secie czwartym. Końcówka tej partii była decydująca dla losów spotkania. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego wygrały po zaciętej walce 19:17 i w piątej partii postawiły kropkę nad i. Pokonały rywalki 15:11 i wygrały całe spotkanie 4:1, zachowując pierwsze miejsce w tabeli.